Πάτησε κορυφή ο ΑΣ Καρδίτσας με την 15η νίκη του στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής

Με το ευρύ 109-64 επί του Παγκρατίου, ο ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας πέτυχε τη 15η του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής και πάτησε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας μάλιστα ένα ή δύο ματς λιγότερα από τις ομάδες που ακολουθούν.

Πλούσιο θέαμα, με τους δέκα παίκτες που αγωνίστηκαν να σκοράρουν τουλάχιστον 8 πόντους, τον ΑΣΚ να σκοράρει 18/32 τρίποντα και τις δύο ομάδες να προσφέρουν όμορφες στιγμές.

Δεν αγωνίστηκε ο Γιάννης Μπουρούσης, ενώ προφυλάχθηκαν οι Τσούκας και Καραγεωργίου που προέρχονται από τραυματισμό.

Επόμενος αγώνας, την Τετάρτη 2 Μαρτίου στο κλειστό του Υμηττού με αντίπαλο τον Αμύντα, σε εξ αναβολής ματς για την 14η αγωνιστική.