AΣ Αργιθέας….Μιά ακόμα νίκη στο τσεπάκι της

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη γιά τον ΑΣ Αργιθέα στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Β’ΕΠΣΚ.

Η ομάδα του Σάκη Παλάντζα χάρισε ένα όμορφο παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις στους φιλάθλους της κερδίζοντας τον Καραϊσκάκη Μαυρομματίου με 2-1 σκορ.

Ο Καραϊσκάκης άνοιξε το σκορ στο 15′ λεπτό του α’ ημιχρόνου υποχρεώνοντας έτσι τον ΑΣ Αργιθέας να ανταπαντήσει όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Η δυνατή φάση ήρθε με το κερδισμένο πέναλτι του Ηλία Κίσσα στο 30′ λεπτό της αναμέτρησης που δυστυχώς δεν κατάφερε να βρεί δίχτυα.Όμως λίγο μετά το 40′ την ισοφάριση υπέγραψε ο Κων/νος Καναβός στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 1-1.

Στην επανάληψη τώρα είχαμε καλές εναλλαγές μπάλας και πολλές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες να αυξήσουν τα τέρματα ,αλλά την τελευταία λέξη την είπε ο Ηλίας Κίσσας στο 70′ λεπτό και καθάρισε το παιχνίδι γιά τον ΑΣ Αργιθέα.