ΑΕ Μουζακίου…Πολύ σκληρή για να …πεθάνει!

aem elpida1

Η ΑΕ Μουζακίου με σκορ 0-3 πέρασε νικηφόρα από τον Άγιο Γεώργιο .

Δύσκολο το α’ ημίχρονο για την ομάδα του Παναγιώτη Ταμπάκου που άντεξε τις πιέσεις των αντιπάλων, δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες όπως στο 40′ το σουτ του Μαυρομμάτη που κατάληξε στα χέρια του πορτιέρο της Ελπίδας και  εν τέλει είδε το πρώτο μέρος να ολοκληρώνεται χωρίς τέρματα (0-0).

Στην επανάληψη τώρα οι ισορροπίες άλλαξαν . Οι κιτρινόμαυροι έβαλαν το κεφάλι κάτω και εξαπέλυσαν συντονισμένες επιθέσεις με αποτέλεσμα στο 52′ να ανοίξουν το σκορ με το γκολ του Μαυρομμάτη.

Στη συνέχεια στο 82′ ο Γάτσιος ( που κατάφερε το 9ο γκολ στο φετινό πρωτάθλημα και φιγουράρει πρώτος σκόρερ μαζί με τον Μπάτσα) έκανε το 0-2 καθαρίζοντας ουσιαστικά το παιχνίδι για τους κιτρινόμαυρους.

Και ο επίλογος γράφτηκε στο 3′ λεπτό των καθυστερήσεων με τον κεντρικό αμυντικό Φιλίππου που έκανε το 0-3 δίνοντας το οκay στη Μουζακιώτικη ομάδα να  καταλάβει τη θέση της στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την ΑΕ Λεονταρίου αποδεικνύοντας πως η ΑΕ Μ ….είναι πολύ σκληρή για να πεθάνει!