Τρίποντο για την ΑΣΑ ….Στην κορυφή της 5ης αγωνιστικής!

Asa

Μετά από σχεδόν πέντε μήνες απραξίας η ΑΣΑ αντιμετώπισε το απόγευμα της Κυριακής (11/4) στην Πτολεμαΐδα τον Μακεδονικό Φούφα στο πλαίσιο της  5ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η Αναγέννηση άλωσε την Εορδαία σημειώνοντας το εμφατικό 1-4 (1-2 ημ.) σκορ που την έφερε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η  ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου έδειξε ανωτερότητα πειθαρχεία, τσαγανό , περνώντας σε φουλ επίθεση θέλοντας να καθαρίσει από νωρίς το ματς.Και στο 11ο μόλις λεπτό του  α’ ημιχρόνου άνοιξε το σκορ ο Μπακρατσάς για να κάνει στο 25′ ο Γκουγκούδης το 0-2

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 35′ με τον Σπανδωνίτη που μείωσε σε 1-2 που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι “κιτρινόμαυροι” με τον Πολίτη στο 53′ σημείωσαν το 1-3.

Το τελικό 1-4 για την ΑΣΑ διαμόρφωσε ο Τσιρογιάννης στο 59′.

Εξαιρετικό τρίποντο για την  ΑΣΑ  που πάει στον επόμενο αγώνα με τον αέρα νικητή και ανεβασμένη ψυχολογία.