Σε τροχιά τετράδας ο ΑΟ Κρανέας (video-φωτο)

Αποφασισμένος γιά τη νίκη και το τρίποντο ήταν το απόγευμα του Σαββάτου ο ΑΟ Κρανέας που απέδειξε για μια ακόμα φορά πως έχει και τη θέληση και τα κότσια να το πετύχει. Και το έκανε στην έδρα του το Σάββατο 2/3 στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Καρδίτσας.

Στο 22′ μόλις λεπτό της αναμέτρησης το γκολ του αεικίνητου Τάσου Κανιούρα έδωσε προβάδισμα στον ΑΟ Κρανέας. Σφιχτοπλεγμένη άμυνα, εναλλαγές μπάλας, καταιγιστικές φάσεις ζυγισμένα κοντρόλ, ταχύτητα, συνέθεσαν μια ματσάρα ολκής. Πολύ καλές και οι συμμετοχές των «φρέσκων» δεκαεπτάχρονων, Θεοδωρόπουλος (GOAL KEEPER), Πολυχρονίδης αριστερό μπακ, Φλώρος αριστερό εξτρέμ. Απών λόγω τραυματισμού ήταν ο άλλος teenager του ΑΟ Κρανέας Πανταζής.

Το 1-0 του ημιχρόνουο που ήταν και το τελικό σκορ έδωσε τους πολυπόθητους τρείς βαθμούς στην ομάδα του Κώστα Γιαννέλου κρατώντας τους “ερυθρόλευκους” σε τροχιά τετράδας.