Σε πορεία ανόδου και επιτυχιών η προαγωνιστική ομάδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας

Σε πορεία ανόδου και επιτυχιών η προαγωνιστική ομάδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας

Σε πορεία ανόδου και επιτυχιών η προαγωνιστική ομάδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας

Επίσημα πια στο δεύτερο μισό της κολυμβητικής σεζόν το προαγωνιστικό τμήμα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας (ΑΚΑΚ) έλαβε μέρος στα ΑΚΡΙΣΙΑ 2022 τους αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών που διοργάνωσε ο Α.Ο Λαρισαϊκός-Τιτάνες στο Ανοικτό Κολυμβητήριο Νέας Πολιτείας της Λάρισας, το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Απριλίου με συμμετοχή 21 σωματείων και 550 αθλητών και αθλητριών.

Υπό την καθοδήγηση των προπονητών Κώστα Γκαρνάκη και Λευτέρη Ντελή οι είκοσι οκτώ (28) αθλητές και αθλήτριες απέδειξαν ότι η συστηματική δουλειά που γίνεται στο τμήμα αποδίδει καρπούς, καθώς όλοι οι αθλητές σημείωσαν ατομικά ρεκόρ και εξαιρετικές επιδόσεις, με τους μικρότερους σε ηλικία αθλητές να συνηθίζουν πια τον ρυθμό των αγώνων και τους μεγαλύτερους να διαμορφώνουν το κολυμβητικό τους προφίλ και να εξελίσσονται τεχνικά.

Τα 11 μετάλλια, 3 χρυσά, 3 αργυρά και 5 χάλκινα είναι αδιάψευστοι μάρτυρες της ανοδικής πορείας.

Σε πορεία ανόδου και επιτυχιών η προαγωνιστική ομάδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών – αθλητριών μας, είναι:

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

Αγόρια 9 ετών

Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου: 4ος στα 50 μ. ελεύθερο , 2ος (αργυρό μετάλλιο) στα 100 μ. ελεύθερο.

Ηλίας Παναγιώτης Θάνος: 26ος στα 50μ. ελεύθερο.

Κορίτσια 9 ετών

Ευαγγελία Τσουκνίδα: 28η στα 50μ. ελεύθερο και 18η στα 50μ. ύπτιο.

Κωνσταντίνα Αργυρίου: 30η στα 50μ. ελεύθερο και 13η στα 50μ. πρόσθιο.

Βασιλική Ντίκα: 4η στα 50μ. πρόσθιο και 5η στα 50μ. ύπτιο.

Όλγα Τσίτου: 13η στα 50μ. ύπτιο και 6η στα 50μ πεταλούδα.

Μαρκέλλα Ελένη Χόντου: 16η στα 50μ. ύπτιο και 23η στα 50μ ελεύθερο.

Αγόρια 10 ετών

Βάιος Καρράς: 18ος στα 50μ ελεύθερο, 10ος στα 50μ. ύπτιο και 8ος στα 100μ. ύπτιο.

Σπυρίδων Γκοντόπουλος: 29ος στα 50μ. ελεύθερο και 18ος στα 50μ. ύπτιο.

Κορίτσια 10 ετών

Βασιλική-Ζωή Οικονόμου: 1η (χρυσό μετάλλιο) στα 50μ. πρόσθιο, 2η (αργυρό μετάλλιο) στα 100μ. πρόσθιο και 6η στα 50μ ύπτιο.

Αγγελίνα Δημακοπούλου: 1η (χρυσό μετάλλιο) στα 50μ. πεταλούδα, 3η (χάλκινο μετάλλιο) στα 200μ. Μ. Α. και 6η στα 100μ. ύπτιο.

Βασιλική Χατζή: 16η στα 50μ. ελεύθερο, 16η στα 100μ. ελεύθερο και 21 στα 50μ ύπτιο.

Κλειώ Σανιδά: 26η στα 50μ. ελεύθερο.

Ειρήνη Κωστοπούλου: 12η στα 50μ. πεταλούδα, 23η  στα 50μ. ύπτιο και 14η στα 50μ. πρόσθιο.

Βάϊα Συλεούνη: 18η στα 50μ πρόσθιο και 26η στα 50μ ύπτιο.

Γεωργία Συλεούνη: 6η στα 200μ. Μ.Α, 12η στα 100μ ύπτιο και 11η στα 50μ. πεταλούδα.

Σε πορεία ανόδου και επιτυχιών η προαγωνιστική ομάδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας

Αγόρια 11 ετών

Ελευθέριος Πλακιάς: 26ος στα 50μ. ελεύθερο.

Δημήτριος Τζέμος: 5ος στα 50μ. ύπτιο, 18ος στα 200 μ. ελεύθερο και 29ος στα 50μ. ελεύθερο.

Βασίλειος Ντόβας: 9ος στα 50μ. ύπτιο, 10ος στα 100μ. ελεύθερο και 31ος στα 50μ. ελεύθερο.

Θωμάς Κούρος: 19ος στα 50μ. πρόσθιο και 33ος στα 50μ. ελεύθερο.

Δημήτριος Μάριος Κλησιάρης: 36ος στα 50μ. ελεύθερο.

Κορίτσια 11 ετών

Σπυριδούλα Ντίκα: 1η (χρυσό μετάλλιο) στα 50μ. πρόσθιο, 2η (αργυρό μετάλλιο) στα 100μ. πρόσθιο και 3η (χάλκινο μετάλλιο) στα 200μ. πρόσθιο.

Νεφέλη Βασιλού: 3η (χάλκινο μετάλλιο) στα 200μ. ΜΑ, 13η στα 50μ. πρόσθιο και 13η στα 100μ. πρόσθιο.

Αλεξάνδρα Παναγιώτου: 10η στα 50μ ύπτιο, 11η στα 100μ. ελεύθερο και 19η στα 50μ. ελεύθερο.

Παρασκευή Πολυξένη Ντόβα: 12η στα 50μ. ύπτιο, 14η στα 50μ. πεταλούδα και 29η στα 50μ. ελεύθερο.

Αφροδίτη Σωτηροπούλου: 18η στα 200μ. ελεύθερο, 19η στα 50μ. ύπτιο και 36η στα 50μ. Ελεύθερο.

Ματθίλντη Σοφία Τζέμου: 17η στα 50μ. ύπτιο, 21η στα 50μ. πρόσθιο και 14η στα 100μ. πρόσθιο.

Κορίτσια 12 ετών

Ιωάννα Διαμαντή: 4η στα 50μ. πεταλούδα και 7η στα 100μ. πεταλούδα.

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ:

Κορίτσια 11 ετών:

Αλεξάνδρα Παναγιώτου, Σπυριδούλα Ντίκα, Νεφέλη Βασιλού και Παρασκευή Ντόβα: 3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) στα 4Χ50 Μ.Ο. και 6η θέση στα 4Χ50 ελεύθερο.

Κορίτσια 10 ετών:

Ειρήνη Κωστοπούλου, Βασιλική Ζωή Οικονόμου, Αγγελίνα Δημακοπούλου και Γεωργία Συλεούνη: 3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) στα 4Χ50 Μ.Ο..

Βασιλική Ζωή Οικονόμου, Αγγελίνα Δημακοπούλου, Γεωργία Συλεούνη, Βασιλική Χατζή: 4η θέση στα 4Χ50 ελεύθερο.

Κορίτσια 9 ετών

Κωνσταντίνα Αργυρίου, Βασιλική Ντίκα, Όλγα Τσίτου και Ευαγγελία Τσουκνίδα: 4η θέση 4Χ50 Μ.Ο.

Βασιλική Ντίκα, Ολγα Τσίτου, Ευαγγελία Τσουκνίδα, Μαρκέλλα Χόντου: 4η θέση 4Χ50 ελεύθερο.

Αγόρια 11 ετών

Ελευθέριος  Πλακιάς, Βασίλειος Ντόβας, Δημήτρης Τζέμος, Θωμας Κούρος: 6η θέση 4Χ50 ελεύθερο.

Ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο συγχαίρουν τους αθλητές και τις αθλήτριες, τους προπονητές της προαγωνιστικής ομάδας Κώστα Γκαρνάκη και Λευτέρη Ντελή  για τις επιτυχίες και εύχονται στους αθλητές- αθλήτριες υγεία και πρόοδο. Οι επιτυχίες έρχονται με καθημερινή και εντατική προπόνηση μέσα από σύγχρονες παιδαγωγικές μεθόδους.

Περισσότερες φωτο στη σελίδα της ΑΚΑΚ



Total
1
Shares
Previous Article
Οι Εθνικές ομάδας Ελλάδας και Κύπρου στον ΔΕΗ Ποδηλατικό Γύρο

Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στους νομούς Καρδίτσας - Τρικάλων - Λάρισας στο πλαίσιο του Διεθνούς Ποδηλατικού Γύρου Ελλάδας 2022

Next Article
Τρίτος Βαλκανιονίκης ο Ανδρέας Παπαστεργίου - Έκτος ο Αριστοτέλης Μπούσδας του Φωκιανού

Τρίτος Βαλκανιονίκης ο Ανδρέας Παπαστεργίου - Έκτος ο Αριστοτέλης Μπούσδας του Φωκιανού



Total
1
Share