Πρεμιέρα με νίκη για την ΑΕ Μουζακίου – Αργιθέας

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΚ η ομάδα του Μουζακίου και επικράτησε με 2-0 του Α.Σ. Διγενή Αρτεσιανού στο δημοτικό στάδιο Μουζακίου, στην πρώτη αγωνιστική, σε ένα παιχνίδι όπου το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο.

Με την ομάδα του Γιώτη Ταμπάκου να είναι καλά στημένη στο γήπεδο, οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο δεύτερο μισό και μετά από ένα πολύ καλό συνδυασμό των Μιαρίτη και Κωνσταντάκου η μπάλλα έφτασε στον Κίσσα που με ένα υπέροχο γυριστό σουτ έκανε στο 76′ το 1-0, διώχνοντας το άγχος από την ομάδα. Το δεύτερο γκολ για το Μουζάκι ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Μαυρομμάτη να σκοράρει στο 93′.

Κίτρινες κάρτες αντίκρυσαν οι Κωνσταντάκος (58′), Κανιούρας (71′), Κίσσας (80′), Τζέλλιος (88′)