Πεντάρα από την ΑΣΑ στον Ερμή ….Πάει για …..τελικό με Καρίτσα!

asa1

Με το εμφατικό 5-0 (ημ. 4-0) έναντι του Ερμή Αμυνταίου  η ΑΣΑ …βλέπει τελικό με Καρίτσα!

Η Αναγέννηση Καρδίτσας υποδέχτηκε το απόγευμα της Τετάρτης (26/5) στο ΔΑΚ τον Ερμή Αμυνταίου στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Περίπατος ο αγώνας για την ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου που από το πρώτο εικοσάλεπτο με χατ τρικ του Χασομέρη (8′ – 12′ – 22′) και στο 27′ με τον Τζέκο  προδιέγραψε την εξέλιξη του παιχνιδιού μιας και με 4 γκολ στο ημίχρονο …πας με άλλο αέρα στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη οι κιτρινόμαυροι συνέχισαν την επέλαση έχοντας εμφανή κυριαρχία στο γήπεδο και στο  67′ με τον Ξέρρα κλείδωσαν και τη νίκη.

Στο ματς συμμετείχαν και για πρώτη φορά φέτος οι οι δύο νεοαποκτηθέντες Σέρβοι, Μπλαντένοβιτς και Καρακλάγιτς και  τα δελτία των οποίων ετοιμάστηκαν αυτή τη βδομάδα.

Η προσοχή όλων τώρα στρέφεται στην ερχόμενη Κυριακή (30/5, 17:00)  στο Λιτόχωρο που θα αναμετρηθούν με την Καρίτσα σε ένα σημαντικό αγώνα όπου θα έχουν την ευκαιρία να κλειδώσουν την πρώτη θέση του ομίλου.