Νίκη με ανατροπή για την ΑΕ Μουζακίου

c771c1b447e9bd328381e2dac28a43c5
Αναμετρήθηκε με την ΑΕ Καρποχωρίου και την κοντράρισε στα ίσα.
Ένα παιχνίδι στο οποίο η ΑΕ Μ ήταν το φαβορί πριν την έναρξή του, ωστόσο όπως είχαμε αναφέρει σε προηγούμενο άρθρο είχε να διαχειριστεί  αρκετές απουσίες βασικών παιχτών της που προέκυψαν από ιώσεις ή  τραυματισμούς και την τιμωρία του  Παναγιώτη Γκινή που αναπόφευκτα  οδήγησαν τον κόουτς Παναγιώτη Ταμπάκο στο να ανακατέψει την τράπουλα και να συμπεριλάβει  στην 11αδα από την αρχή του ματς τον 15χρονο Μανίκα που αποδείχτηκε πολύτιμος και ένας εκ των κορυφαίων της Μουζακιώτικης ομάδας.
Στο 15′ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους  ο Παπαδάκης.Κόκκινο πανί το γκολ για την ΑΕ Μ που ανέβασε στροφές,πέρασε στην αντεπίθεση και βρίσκοντας βήμα ισοφάρισε στο 28′ με τον Βέη που εκτέλεσε ένα σουτ εκτός περιοχής που ήταν για σεμινάριο (1-1 ημ).
Στην επανάληψη τώρα ήταν φανερό ότι η ΑΕ Μ έψαχνε το νικητήριο γκολ και το βρήκε στο 68΄με  δυνατό σουτ του Κίσσα σημειώνοντας το 1-2 και στο 85 0 ίδιος παίχτης έκανε το τελικό 1-3 για τους κιτρινόμαυρους.
Έτσι με 57 βαθμούς φιγουράρει πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα .
Όχι ότι δεν υπήρχαν μικροθεματάκια όπως την άρνηση του διαιτητή να δώσει καταφανέστατο πέναλτι σε ανατροπή του Κίσσα μέσα στην περιοχή στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ήηη το ότι ο β’ βοηθός του αγώνα έκοψε τουλάχιστον 4 επιθέσεις της ΑΕ Μ στο α’ ημίχρονο ως όφσαιντ που δεν υφίσταντο…