Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα των Γόμφων στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΘ

Με νίκη και με μεγάλη διαφορά στο σκορ ξεκίνησε η ομάδα των Γόμφων τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Β’ ΕΣΚΑΘ.

Στο σχεδόν γεμάτο κλειστό του Μουζακίου και με τους φιλάθλους στο πλευρό τους οι Γόμφοι υποχρέωσαν σε ήττα με σκορ 77 – 38, την ομάδα των Ελπίδων Καρδίτσας στο παιχνίδι για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’ ΕΣΚΑΘ.

Η ομάδα των Γόμφων ξεκίνησε με άγχος τον αγώνα και στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 15-9, ενώ στο ημίχρονο το σκορ ήταν 31-21. Στο τρίτο 10λεπτο οι Γόμφοι αύξησαν κι άλλο τη διαφορά (52-36), και στην τέταρτη περίοδο φάνηκε η διαφορά δυναμικότητας αφού οι Ελπίδες κατάφεραν να πετύχουν μόνο 2 πόντους, με το τελικό σκορ να φτάνει στο 77-38.

Για την ομάδα των Γόμφων με προπονητή τον Βαγγέλη Μπράμη αγωνίστηκαν οι Φωτίου Η. (2), Τσίγκας (14), Νάκας (2), Κρέλιας (5), Ψύρρας, Φωτίου Κ. (11), Βασιλείου (2), Οικονόμου (17), Μπράμης (2), Κουβέλας (21 με 6 τρίποντα), Μαγκούτης (2)

Τα δεκάλεπτα: 1ο 14-9, 2ο 17-12, 3ο 21-15, 4ο 25-2