Με νίκη στην επανέναρξη ο Ατρόμητος Παλαμά!

ateomitos palama1

Με νίκη ξεκίνησε την επανέναρξη του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής ο Ατρόμητος Παλάμα.

Η ομάδα του Τάκη Παπαφέστα εξασφάλισε ένα σπουδαίο τρίποντο επικρατώντας με 1-0 του Αετού Μακρυχωρίου.

Ο Ατρόμητος Παλαμά ανέβασε στροφές από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το Ζιάγκο με εκτέλεση πέναλτι σημειώνοντας στο 10΄λεπτό το 1-0.

Σημαντική στιγμή του αγώνα στο 13′ όταν σε ολοφάνερη ανατροπή του Κατσιγιάννη οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι που ο διαιτητής δεν έδωσε διατάζοντας τη συνέχεια του παιχνιδιού.Με τον αέρα ενός τέρματος και με σφιχτοπλεγμένη άμυνα ο Ατρόμητος διατήρησε το επίπεδο του ματς στα σημεία που ήθελε με αποτέλεσμα η πίεση των αντιπάλων να μην αποδίδει .

Η επανάληψη έδειξε περισσότερη επίθεση και δυναμισμό από πλευράς Αετού  με φάσεις όμως που δεν κατόρθωσαν τελικά να παράξουν γκολ.Δυο καλές φάσεις για το Μακρυχώρι μια στο 80′ με μακρινό σουτ και μια στο 90’όταν διαμαρτυρήθηκε για το κοντρόλ  ενός αμυντικού με το χέρι, ζητώντας πέναλτι, το οποίο αρνήθηκε να υποδείξει ο διαιτητής, δεν  κατόρθωσαν να απειλήσουν την εστία του Κουτσόπουλου.