Με νίκη 3-0 σετ προχώρησαν οι κορασίδες του ΓΣ Μουζακίου επί του ΣΠΑ Καρδίτσας (video)

Βόλει: 7Χ7 για τις Κορασίδες του ΓΣ Μουζακίου - Πέρασαν από την Γιάννουλη και παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας - Βόλει Κορασίδων: ΓΣ Μουζακίου - ΓΣ Νίκη Βόλου σήμερα Κυριακή 18/12 στο κλειστό του Μουζακίου - Κάλεσμα στον κόσμο - Με νίκη 3-0 σετ προχώρησαν οι κορασίδες του ΓΣ Μουζακίου επί του ΣΠΑ Καρδίτσας (video)

Με νίκη 3-0 σετ επί του ΣΠΑ Καρδίτσας προχώρησαν οι Κορασίδες του ΓΣ Μουζακίου & Περιχώρων «Γ. ΠΑΣΙΑΛΗΣ» στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Κορασίδων της ΕΣΠΕΚΕΛ, στο κλειστό του Μουζακίου, την Κυριακή 20 Νοεμβρίου και πέρασαν στη δεύτερη θέση του ομίλου, με έναν βαθμό διαφορά από τον πρώτο ΓΣ Τυρνάβου.

Τα κορίτσια της Σοφίας Παναγιάρη βρέθηκαν απέναντι σε έναν ισοδύναμο και αξιόμαχο αντίπαλο και παρά τη δυσκολία του αγώνα κατάφεραν να επικρατήσουν και να δικαιώσουν τον κόσμο που σχεδόν γέμισε το κλειστό του Μουζακίου για να ενισχύσει τη γηπεδούχο ομάδα.

Με νίκη 3-0 σετ προχώρησαν οι κορασίδες του ΓΣ Μουζακίου επί του ΣΠΑ Καρδίτσας (video) - ΒΟΛΕΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΣ Μουζακίου – ΣΠΑΚ (Κυριακή 20/11 7:30μμ – Κλειστό Γυμναστήριο Μουζακίου) - ΒΟΛΕΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΣ Μουζακίου – Φοίβος Γιάννουλης (Κυριακή 6/11 4μμ – Κλειστό Γυμναστήριο Μουζακίου) - Νίκη Βόλου - ΓΣ Μουζακίου 2-3 - Νίκη για τις Κορασίδες του Μουζακίου στο Βόλο - ΓΣ Μουζακίου - ΓΣ Τυρνάβου 2-3: Έκαναν την ανατροπή οι Κορασίδες του Μουζακίου αλλά όχι και την νίκη (video)

Το παιχνίδι στα δύο πρώτα σετ κύλησε πόντο – πόντο, με πολλές καλές φάσεις, δυνατές επιθέσεις, εντυπωσιακές άμυνες και από τις δύο πλευρές, προσφέροντας πολύ καλό αγωνιστικό θέαμα.

Το αξιοσημείωτο είναι ότι οι κορασίδες του Μουζακίου και στα δύο πρώτα σετ βρέθηκαν να χάνουν με 20-23 και παρά την ένταση του αγώνα, κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και να πάρουν τα σετ με 25-23.

Στο ξεκίνημα του τρίτου σετ τα κορίτσια του Αντώνη Θάνου έδειξαν κακή ψυχολογία, κάτι που οι γηπεδούχες εκμεταλλεύτηκαν και προηγήθηκαν με μεγάλη διαφορά στο σκορ, που έφτασε ακόμα και τους 10 πόντους. Παρά την αντίδραση των φιλοξενουμένων, η διαφορά ασφαλείας δεν άλλαξε την τελική έκβαση του σετ που τελείωσε με 25-17.

Η διοίκηση του Συλλόγου ευχαριστεί θερμά τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο και στήριξαν την προσπάθεια των κοριτσιών.

Τα σετ: 25-23, 25-23, 25-17