Κ16 ΕΠΣΚ: ΑΕ Μουζακίου – ΑΕ Λεονταρίου 5-1.(7η αγωνιστική)

 

Με τον Πλαστήρα να επικρατεί άνετα του Απόλλωνα Μακρυχωρίου και να διατηρείται στην κορυφή εξελίχθηκε η 7η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Κ16 της ΕΠΣΚ.

Πανελλήνιος και ΑΕ Μουζακίου ακολουθούν κατά πόδας, αφού επικράτησαν με το ίδιο σκορ (5-1) τους Αστέρα και ΑΕ Λεονταρίου αντίστοιχα, ενώ στο ντέρμπι της ημέρας η ΠΑ Σοφάδων επικράτησε με 2-0 του ΑΟΚ, σε ένα ματς που ο τερματοφύλακας Γκαντής σκόραρε με έξοχο μακρινό φάουλ το πρώτο γκολ των Σοφαδιτών, ανοίγοντας το δρόμο της επικράτησης.

Αμφίρροπο ματς στον Παλαμά, μεταξύ Ηρακλή και Εθνικού που έληξε 1-1, ενώ θεαματικό ήταν το παιχνίδι ΑΠΟΚ-Αναγέννηση, όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-4 αλλά στο φινάλε οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας μείωσαν για το τελικό 3-4.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Απόλλων Μακρυχωρίου – Πλαστήρας  0-11 (0-4 ημίχρονο)

(Δημολάκος x3, Μανώλης x2, Γκινής x2, Δ. Πανταζής x2, Πούλιος, Ν. Κωτούζας)

ΑΠΟΚ – Αναγέννηση 3-4 (0-1 ημίχρονο)

(Φιλίππου, Χαρχαλιώτης x2 – Ταμπάκος, Ντατσιός x2, Αναστασίου)

ΑΕ Μουζακίου – ΑΕ Λεονταρίου 5-1 (1-1 ημίχρονο)

(Μανίκας, Ραπάι x2, Γκέκας x2 – Παπαστόγιας)

Ηρακλής Παλαμά – Εθνικός Καρδίτσας 1-1 (1-1 ημίχρονο)

(Σπυρόπουλος – Γεωργαντζάς)

Πανελλήνιος – Αστέρας 5-1

(Σ. Κωστόπουλος x2, Θ. Καραγιάννης, Λάντζος, Μουζίνας)

ΠΑ Σοφάδων – ΑΟΚ 2-0 (0-0 ημίχρονο)

(Γκαντής φάουλ, Πασχαλίδης)

H βαθμολογία:

Θ. Ομάδα Β. Αγ. Ν. Ι. Η. Επίθ. Άμυν. Διάφ.
1. Πλαστήρας 19 7 6 1 0 32 6 +26
2. Πανελλήνιος 18 7 6 0 1 26 11 +15
3. ΑΕ Μουζακίου 17 7 5 2 0 26 9 +17
4. ΠΑ Σοφάδων 16 7 5 1 1 20 7 +13
5. ΑΟΚ 15 7 5 0 2 38 13 +25
6. Εθνικός Καρδίτσας 11 7 3 2 2 22 12 +10
7. Ηρακλής Παλαμά 7 7 2 1 4 9 13 -4
8. Αναγέννηση Καρδίτσας 6 7 2 0 5 22 38 -16
9. Αστέρας Καρδίτσας 5 7 1 2 4 14 16 -2
10. ΑΠΟΚ 3 7 1 0 6 15 23 -8
11. ΑΕ Λεονταρίου* 1 7 1 1 5 12 28 -16
12. Απόλλων Μακρυχωρίου* -3 7 0 0 7 4 64 -60

*Ο Απόλλων Μακρυχωρίου έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς για το παιχνίδι με την ΠΑ Σοφάδων
*Η ΑΕ
  Λεονταρίου έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς για το παιχνίδι με τον Ηρακλή Παλαμά

Η επόμενη (8η) αγωνιστική (15/12):

ΑΠΟΚ/Φωστήρας – Απόλλων Μακρυχωρίου

Πλαστήρας – ΑΕ Μουζακίου

Αναγέννηση – Ηρακλής Παλαμά

ΑΕ Λεονταρίου – Πανελλήνιος

Εθνικός Καρδίτσας – ΠΑ Σοφάδων

Αστέρας – ΑΟΚ



Total
0
Shares