Τσίγκας Μουζάκι Καρδίτσας

Ισοπαλία της ΑΕ Μουζακίου Αργιθέας με την ΑΕ Καππαδοκικού

Δύο χαμένοι βαθμοί για την ομάδα του Μουζακίου στο σημερινό παιχνίδι εντός έδρας με την ΑΕ ΚΑππαδοκικού, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΚ.

Η ΑΕΜ ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και προηγήθηκε γρήγορα με αυτογκόλ στο 8′, όμως δύο λάθη στην άμυνα γύρισαν το ματς και το ημίχρονο βρήκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχε μεγάλη πίεση από τους γηπεδούχους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 73′, όταν με ωραία σέντρα ο Ρουπακιάς βρήκε τον Κανιούρα που με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-2.

Στο 92′ ο Μαυρομμάτης με ωραίο φάουλ έξω από την περιοχή έκανε το 3-2 κι εκεί που φαινότανε πως οι 3 βαθμοί θα πάνε στην ΑΕ Μουζακίου Αργιθέας, στο 97′ οι φιλοξενούμενοι εκμεταλεύτηκαν μια αδράνεια της άμυνας, κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να φύγουν με το βαθμό της ισοπαλίας από το Μουζάκι.

Κίτρινες κάρτες για το Μουζάκι είδαν οι Κωνσταντάκης 15′, Κίσσας 42′, Μαυρομμάτης 89′