Τσίγκας Μουζάκι Καρδίτσας

Γ.Σ. Γόμφοι: Μεγάλη νίκη μέσα στα Φάρσαλα – Ένα ακόμη βήμα για την άνοδο

Μεγάλη νίκη στην έδρα του Α.Σ. Φαρσάλων με 50 – 54 έκανε ο Γ.Σ. Γόμφοι, στο πρώτο ντέρμπι της χρονιάς, πραγματοποιώντας άλλη μία πολύ καλή εμφάνιση και συνεχίζει την πορεία του για την άνοδο.

Η ομάδα των Φαρσάλων, παρά την θερμή υποστήριξη του κόσμου που είχε στο πλευρό της, δεν κατάφερε να σταματήσει την ομάδα του Βαγγέλη Μπράμη που έκανε το 3×3 και οδηγεί την κούρσα στην Α1. Οι φιλοξενούμενοι μπήκανε καλύτερα στον αγώνα και στο πρώτο 10λεπτο προηγηθήκανε με 19-11. Στο δεύτερο 10λεπτο (13-10) ο Α.Σ. Φαρσάλων το πάλεψε και έφερε τη διαφορά στο ημίχρονο στους 5 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο τρίτο δεκάλεπτο (13-13) ο Γ.Σ. Γόμφων παρά την πίεση κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά και στο τέλος του αγώνα να είναι ο νικητής της αναμέτρησης (50-54) κλείνοντας το τέταρτο 10λεπτο με σκορ 13-12, κάνοντας ακόμη ένα βήμα για την άνοδο και περιμένει τώρα την επόμενη αγωνιστική στην έδρα του, στο κλειστό γυμναστήριο Μουζακίου, την Πράσινη Γωνιά, την ερχόμενη Κυριακή 29/11 στις 3 το μεσημέρι.