ΕΠΣΚ: Μεγάλες αναμετρήσεις στην 25η αγωνιστική


 

Ντέρμπι στο Μακρυχώρι, αναμετρήσεις 4άδας σε Αγναντερό, Αρτεσιανό και Λεοντάρι

Η αναμέτρηση ανάμεσα στους δύο πρωτοπόρους της Α’ Ερασιτεχνικής στο Μακρυχώρι είναι αυτό που κερδίζει τα βλέμματα ανάμεσα σε αυτά που φιλοξενούνται στην 25η αγωνιστική.

Α.Ε. Μουζακίου-Ατρόμητος Παλαμά

(αποτέλεσμα Α’ γύρου: 7-0)

Σίγουρα δεν είναι το φαβορί κόντρα στον Ατρόμητο αλλά που έφτασε το κάθε μάτς έχει τη δική του σημασία. Η ΑΕΜ, πάντως, σε ένα πολύ δύσκολο μάτς που προηγήθηκε με αντίπαλο πρωταθλητισμού κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές και γενικότερα να δείξει ότι παίζοντας απελευθερωμένα δεν έχει τίποτα να χάσει. Ο Ατρόμητος κάνει τη δική του προσπάθεια να μπεί με τη καλύτερη αγωνιστικότητα στα πλέι οφ και θέλει πάση θυσία νίκη στο Μουζάκι για να μειώσει τη διαφορά είτε από τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου, είτε από τη Δόξα Μητρόπολης, είτε και από τους δύο.

Εκτός τίθεται ο Μπαλτιμάς ο οποίος αναμένεται να χάσει το υπόλοιπο της σεζόν αλλά και ο Μερεντίτης που είναι επίσης τραυματίας.

Απόλλων Μακρυχωρίου-Δόξα Μητρόπολης

(αποτέλεσμα Α’ γύρου 0-0)

Ο αήττητος Απόλλων Μακρυχωρίου που μετρά απόλυτο νικών στην έδρα του φιλοξενεί τη Δόξα Μητρόπολης που βρίσκεται εννέα βαθμούς πιο πίσω, έχει υποστεί μόλις μία ήττα στο πρωτάθλημα και αναζητεί το πρώτο τρίποντο στα ντέρμπι μεταξύ των τριών πρώτων ομάδων.

Οι Κυανόλευκοι θέλουν να δείξουν ότι είναι το απόλυτο αφεντικό στη κανονική διάρκεια της σεζόν να ανεβάσουν για πρώτη φορά τη διαφορά άνω των 10 βαθμών και μαζί τις <<στροφές.>> για τη συνέχεια καθώς ακολουθεί ο τελικός κυπέλλου ΕΠΣΚ με τον Α.Ο Σελλάνων και το νέο ντέρμπι στον Παλαμά με αντίπαλλο τον Ατρόμητο.

Στον αντίποδα τώρα’ η Δόξα Μητρόπολης εναποθέτει τις ελπίδες τίτλου στα πλέι οφ, θέλοντας ‘ομως σε αυτό το μάτς να γίνει η πρώτη ομάδα που θα νικήσει φέτος τον Απόλλωνα και δη στην έδρα του,αποκτώντας έτσι αυτοπεποίθηση για το μίνι πρωτάθλημα που θα ακολουθήσει.

Α’ Ερασιτεχνική-25η αγωνιστική

Σάββατο 17-3-2018 ώρα 15.00

Α.Ο Φύλλου-Α.Ο Καρδίτσας

Α.Ε Μουζακίου-Ατρόμητος Παλαμά

Δόξα Μάρκου-Α.Ε Καππαδοκικού

Α.Σ Διγενής-Ηρακλής Σοφάδων

Α.Ο Αγναντερού-Α.Ο Μυρίνη

Π.Ο ΠαλαμαΪκη- Α.Ε Λεονταρίου ΑΝΑΒΟΛΗ

ΑΟΚ Πάμισσος-Α.Σ Σώκρατες

Κυριακή 18-3-2018 ώρα 15.00

Απόλλων Μακρυχωρίου-Δόξα Μητρόπολης

Η βαθμολογία

    1. Απόλλων Μακρυχωρίου……………68
    2. Δόξα Μητρόπολης………………….. 59
    3. Ατρόμητος Παλαμά………………… 54
    4. Δόξα Μάρκου………………………… 41
    5. Α.Ο Αγναντερού…………………….. 40
    6. Α.Ε Λεονταρίου……………………… 39
    7. Α.Ο Μυρίνης…………………………. 38
    8. Διγενής Αρτεσιανού………………. 38
    9. Σώκρατες…………………………….. 36
    10. Ηρακλής Σοφάδων……………….. 36
    11. Πάμισσος Καλογραιανών………. 27
    12. Α.Ε Καππαδοκικού……………….. 25
    13. Παλαμαϊκή………………………….. 22
    14. Α.Ο Καρδίτσας…………………….. 12
    15. Α.Ο Φύλλου…………………………. 8
    16. Α.Ε Μουζακίου…………………… 4*

*Η Α.Ε Μουζακίου έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

Α1′ Ερασιτεχνική -24η αγωνιστική

Σάββατο 17-3-2018 ώρα 15.00

Α.Ο Ταυρωπός- ΠΟΜ Θεσσαλικός

Α.Ο Μαυραϊκή-Α.Ε Καρποχωρίου

Νέα Νίκη Καμινάδων-Α.Ο Προδρομιακός

Α.Ο Ελπίδα-Αετός Αγίου Θεοδώρου

Α.Ο Διαγόρας-Αστήρ Βλοχού

Α.Ο Κρανέας-Α.Ο Αστέρας

Άρης Καρδίτσας-Ακαδημία ποδοσφαίρου

Η βαθμολογία

  1. Αστέρας………………………………………49
  2. Α.Ο Κρανέας………………………………..46
  3. Νέα Νίκη Καμινάδων……………………43
  4. Διαγόρας Αμπελικού……………………..42
  5. Ταυρωπός…………………………………….41
  6. Θεσσαλικός Ματαράγκας………………39
  7. Α.Ε Καρποχωρίου…………………………37
  8. Ελπίδα Αγίου Γεωργίου…………………36
  9. Μαυραϊκη…………………………………….32
  10. Αετός Αγ.Θεοδώρου………………………30
  11. Προδρομιακός………………………………24
  12. ΑΠΟΚ…………………………………………..11
  13. Άρης Καρδίτσας…………………………….11
  14. Αστήρ Βλοχού…………………………………6

πηγή: Πρωϊνός Τύπος

Total
0
Shares
Previous Article

ΕΠΣΚ: Το πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου

Next Article

Βόλεϊ: Στο Μουζάκι αγωνίζονται οι ομάδες Γυναικών & Αντρών του ΣΠΑΚ για τα πρωταθλήματα της Β' Εθνικής

Total
0
Share