Τσίγκας Μουζάκι Καρδίτσας

Είκοσι μετάλλια για την προαγωνιστική ομάδα της ΑΚΑΚ στη «2η Νηρεάδα 2023»

kolimvitiki akadimia karditsas 1

Είκοσι μετάλλια για την προαγωνιστική ομάδα της ΑΚΑΚ στη «2η Νηρεάδα 2023»

Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός!!! Δεν θα μπορούσε να ήταν καλύτερη για τη νέα χρονιά!!! 20 μετάλλια για τους αθλητές – αθλήτριες της προαγωνιστικής ομάδας της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) έφερε η νέα χρονιά στην “2η Νηρεάδα 2023” που διεξήχθη το Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2023, στο κλειστό κολυμβητήριο Καρδίτσας.

Στους αγώνες συμμετείχαν 36 αθλητές και αθλήτριες και κατάφεραν να συγκεντρώσουν 20 μετάλλια (3 χρυσά, 9 αργυρά και 8 χάλκινα), να λάβουν σημαντικές θέσεις στις 8άδες και να μειώσουν τους ατομικούς τους χρόνους. Συνολικά στους αγώνες έλαβαν μέρος περίπου 600 αθλητές και αθλήτριες από συλλόγους ολόκληρης της Ελλάδας.

Αναλυτικά οι αθλητές, σημείωσαν τις ακόλουθες επιδόσεις:

Είκοσι μετάλλια για την προαγωνιστική ομάδα της ΑΚΑΚ στη «2η Νηρεάδα 2023»

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • Ανδριανοπούλου Γεωργία: 12η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 21η θέση στα 100μ. ελεύθερο, κορίτσια 12 ετών.
  • Αντωνίου Ναυσικά: 24η θέση στα 50μ. ελεύθερο, κορίτσια 9 ετών.
  • Βασιλού Νεφέλη: χάλκινο μετάλλιο στα 400μ. ελεύθερο, 5η θέση στα 200μ. πρόσθιο και 7η θέση στα 50μ. πρόσθιο, κορίτσια 12 ετών.
  • Γκουντιβού Άννα – Μαρία: 25η θέση στα 50μ. πρόσθιο, 34η θέση στα 50μ. ύπτιο και 38η θέση στα 50μ. ελεύθερο, κορίτσια 10 ετών.
  • Δημακόπουλος Κωνσταντίνος: 5η θέση στα 50μ. ύπτιο, 6η θέση στα 100μ. ύπτιο και 8η θέση στα 100μ. ελεύθερο, αγόρια 12 ετών.
  • Δημακοπούλου Αγγελίναχρυσό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα, αργυρό μετάλλιο στα 200μ. μικτή ατομική και 4η θέση στα 100μ. πεταλούδα, κορίτσια 11 ετών.
  • Διαμάντης Σωκράτης: 18η θέση στα 100μ. ελεύθερο, 19η θέση στα 50μ. ύπτιο και 21η θέση στα 50μ. ελεύθερο, αγόρια 11 ετών.
  • Ζαβλάρη Κωνσταντίνα: 5η θέση στα 50μ. ύπτιο, 5η θέση στα 100μ. ύπτιο και 10η θέση στα 100μ. πρόσθιο, κορίτσια 12 ετών.
  • Θάνου Νικολέτα – Μαρία: 22η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 10 ετών.
  • Καβάλα Αναστασία: 6η θέση στα 50μ. ύπτιο, 6η θέση στα 100μ. ύπτιο και 7η θέση στα 400μ. ελεύθερο, κορίτσια 12 ετών.
  • Κυρίκου Νικολέτα Αριστέα: 10η θέση στα 50μ. πρόσθιο και 12η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 9 ετών.
  • Κωστοπούλου Ειρήνη: 10η θέση στα 50μ. ελεύθερο, 12η θέση στα 50μ. ύπτιο και 15η θέση στα 50μ. πρόσθιο, κορίτσια 11 ετών.
  • Νεύρα Μαρία – Ραφαηλίαχάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο, χάλκινο μετάλλιο στα 200μ. ύπτιο και 4η θέση στα 200μ. ελεύθερο, κορίτσια 12 ετών.
  • Ντίκα Βασιλική: χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο, 5η θέση στα 100μ. πρόσθιο και 6η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 10 ετών.
  • Ντίκα Σπυριδούλααργυρό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο και αργυρό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο, κορίτσια 12 ετών.
  • Οικονόμου Βασιλική – Ζωήχάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο, χάλκινο μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο και 4η θέση στα 100μ. πρόσθιο, κορίτσια 11 ετών.
  • Παπαγεωργίου Κωνσταντίνοςχρυσό μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο και 8η θέση στα 200μ. ελεύθερο, αγόρια 10 ετών.
  • Πλακιάς Ελευθέριος: 7η θέση στα 50μ. ελεύθερο, 7η θέση στα 100μ. ελεύθερο και 13η θέση στα 100μ. ύπτιο, αγόρια 12 ετών.
  • Σακελλαρίου Αρετήχρυσό μετάλλιο στα 200μ. μικτή ατομική, αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα και 6η θέση στα 200μ. πρόσθιο, κορίτσια 12 ετών.
  • Σακελλαρίου Κασσιανή: 18η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 20η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 9 ετών.
  • Σανιδά Κλειώ: 14η θέση στα 50μ. πρόσθιο, 15η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 19η θέση στα 100μ. ελεύθερο, κορίτσια 11 ετών.
  • Σιατήρα Μελίνα: 9η θέση στα 200μ. μικτή ατομική και 14η θέση στα 50μ. πεταλούδα, κορίτσια 10 ετών.
  • Σιούτας Ελευθέριος: 12η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 22η θέση στα 50μ. ύπτιο, αγόρια 11 ετών.
  • Σοφού Μελίνα – Ειρήνη: 7η θέση στα 50μ. πρόσθιο, 8η θέση στα 100μ. πρόσθιο και 23η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 10 ετών.
  • Στυλογιάννη Θεοδώρα: : 35η θέση στα 50μ. ελεύθερο, κορίτσια 10 ετών.
  • Σωτηροπούλου Αφροδίτη – Φρεϊα: 9η θέση στα 50μ. ύπτιο, 10η θέση στα 200μ. ελεύθερο και 24η θέση στα 100μ. ελεύθερο, κορίτσια 12 ετών.
  • Τάντος Φίλιππος: 12η θέση στα 50μ. ύπτιο και 11η θέση στα 50μ. ελεύθερο, αγόρια 9 ετών.
  • Τζέμος Δημήτριος: 11η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 11η θέση στα 100μ. ελεύθερο, αγόρια 12 ετών.
  • Τζέμου Ματθίλντη-Σοφία: 14η θέση στα 50μ. πρόσθιο και 17η θέση στα 100μ. πρόσθιο, κορίτσια 12 ετών.
  • Τσιάνου Ανδρεάνα: 7η θέση στα 50μ. πεταλούδα και 17η θέση στα 50μ. πρόσθιο, κορίτσια 9 ετών.
  • Τσινοπούλου Αθηνά: 15η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 10 ετών.
  • Τσίτου Όλγα: 14η θέση στα 50μ. ύπτιο, 17η θέση στα 50μ. πεταλούδα και 28η θέση στα 50μ. ελεύθερο, κορίτσια 10 ετών.
  • Τσουκαλά Πηνελόπη: 11η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 14η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 9 ετών.
  • Τσουκαλάς Χρήστος: 16η θέση στα 100μ. ελεύθερο, 17η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 24η θέση στα 50μ. ύπτιο, αγόρια 11 ετών.
  • Τσουκνίδα Ευαγγελία: 7η θέση στα 100μ. ελεύθερο, 8η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 10η θέση στα 200μ. ελεύθερο, κορίτσια 10 ετών.
  • Χόντου Μαρκέλλα-Ελένη: 20η θέση στα 50μ. πρόσθιο, κορίτσια 10 ετών.

Είκοσι μετάλλια για την προαγωνιστική ομάδα της ΑΚΑΚ στη «2η Νηρεάδα 2023»

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • Αργυρό μετάλλιο στα 4Χ100μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ κορίτσια 12 ετών (Σακελλαρίου Αρετή, Ντίκα Σπυριδούλα, Νεύρα Μαρία – Ραφαηλία, Βασιλού Νεφέλη).
  • Αργυρό μετάλλιο στα 4Χ50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ κορίτσια 11 ετών (Κωστοπούλου Ειρήνη, Δημακοπούλου Αγγελίνα, Οικονόμου Βασιλική – Ζωή, Σανιδά Κλειώ).
  • 5η θέση στα 4Χ50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ κορίτσια 10 ετών (Ντίκα Βασιλική, Τσουκνίδα Ευαγγελία, Τσίτου Όλγα, Σιατήρα Μελίνα).
  • 6η θέση στα 4Χ50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ κορίτσια 9 ετών (Σακελλαρίου Κασσιανή, Τσουκαλά Πηνελόπη, Κυρίκου Νικολέτα – Αριστέα, Τσιάνου Ανδρεάνα).
  • Αργυρό μετάλλιο στα 4Χ100μ. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ κορίτσια 12 ετών (Νεύρα Μαρία – Ραφαηλία, Ντίκα Σπυριδούλα, Σακελλαρίου Αρετή, Βασιλού Νεφέλη).
  • Χάλκινο μετάλλιο στα 4Χ50μ. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ κορίτσια 11 ετών (Κωστοπούλου Ειρήνη, Οικονόμου Βασιλική – Ζωή, Δημακοπούλου Αγγελίνα, Σανιδά Κλειώ).
  • 5η θέση στα 4Χ50μ. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ κορίτσια 10 ετών (Τσίτου Όλγα, Ντίκα Βασιλική, Σιατήρα Μελίνα, Τσουκνίδα Ευαγγελία).
  • Χάλκινο μετάλλιο στα 4Χ50μ. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ κορίτσια 9 ετών (Τσουκαλά Πηνελόπη, Κυρίκου Νικολέτα – Αριστέα, Τσιάνου Ανδρεάνα, Τσινοπούλου Αθηνά).

Ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο συγχαίρουν τους αθλητές και τις αθλήτριες, τους προπονητές της προαγωνιστικής ομάδας Κώστα Γκαρνάκη και Άρτεμις Ζαρκαδούλα, την προπονήτρια της αγωνιστικής ομάδας Ευγενία Δρόσου για τις επιτυχίες και εύχονται στους αθλητές- αθλήτριες υγεία, πρόοδο και «γρήγορες κούρσες» την νέα χρονιά. Οι επιτυχίες έρχονται με καθημερινή και εντατική προπόνηση μέσα από σύγχρονες παιδαγωγικές μεθόδους.

Περισσότερο φωτογραφικό υλικό στη σελίδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας




Total
0
Shares
Previous Article
biomatiko ergastirio 2o dimotiko Mouzakiou

Βιωματικό Εργαστήριο με τίτλο «Αποδοχή της Διαφορετικότητας» στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Μουζακίου 

Next Article
Συμμετοχή του Δήμου Λαρισαίων σε διακρατική συνάντηση του ευρωπαϊκού προγράμματος SOLIDART

Συμμετοχή του Δήμου Λαρισαίων σε διακρατική συνάντηση του ευρωπαϊκού προγράμματος SOLIDART