Ποδόσφαιρο Καρδίτσα: Αποτελέσματα Α’ ΕΠΣΚ 14η αγωνιστική (2021/22)!

ΕΠΣ Καρδίτσας: Το πρόγραμμα αγώνων

Αποτελέσματα Α’ ΕΠΣΚ 14η αγωνιστική (2021/22)

Με την 14η αγωνιστική -πρώτη του δεύτερου γύρου- συνεχίστηκε το απόγευμα του Σαββάτου (29/1) η δράση στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΚ.

ΠΑΣ Αργιθέας – Αστέρας 0-3 α.α.

Δείτε ΕΔΩ την αναλυτική βαθμολογία μετά από 14 αγωνιστικές.

ΑΟ Αγναντερού – ΠΑΣ Αργιθέας 3-0 α.α.

Ρεπορτάζ Α’ ΕΠΣΚ 14η αγωνιστική (2021/22)

Με τον ΑΟ Αγναντερού να παίρνει σπουδαίο διπλό στο Λεοντάρι και τη Μαυραϊκή να νικά με ανατροπή, ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ ΕΠΣΚ.

Μαυραϊκή – ΑΕ Καππαδοκικού 5-1 (ημ. 1-1)

Με ανατροπή η Μαυραϊκή έφτασε στη νίκη και διατηρήθηκε στο -1 από την κορυφή. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 34′ με τον Μαντέλα Π. Στο 42′ ο Σαΐνης Μαρ. έφερε το ματς στα ίσια πριν την ανάπαυλα. Στο 54′ ο Μπαντής Σ. γύρισε τούμπα το παιχνίδι. Με αυτογκόλ στο 60′ και τα δυο τέρματα του πρώτου σκόρερ (18 γκολ) του πρωταθλήματος Μαντέλα Αθ. στο 63′ και 66′ διαμορφώθηκε το τελικό 5-1.

Θεσσαλικός Ματαράγκας – ΑΟ Σελλάνων 2-0 (ημ. 1-0)

Στην ισχυρή του έδρα ο Θεσσαλικός επιβλήθηκε 2-0 του ΑΟ Σελλάνων χάρη στα γκολ που πέτυχαν ένα σε κάθε ημίχρονο οι Τζερτζελάς (πρώτο με τη φανέλα των “νερατζούρι”) στο 26′ και Ριζογιάννης στο 59′. Ήταν η δεύτερη νίκη για την ομάδα του Κούκλη απέναντι στον ΑΟΣ αφού είχε κερδίσει και στην πρεμιέρα στο Προάστιο.

ΑΟ Κρανέας – ΑΕ Μουζακίου 1-0 (ημ. 0-0)

Ένα πολύτιμο τρίποντο απέναντι στην σκληροτράχηλη ΑΕΜ πανηγύρισε ο ΑΟ Κρανέας. Οι “ερυθρόλευκοι” νίκησαν 1-0 χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Κανιούρας Β. στο 90+5′, ο οποίος μάλιστα είχε και δοκάρι στο πρώτο μέρος.

ΑΕ Λεονταρίου – ΑΟ Αγναντερού 1-2 (ημ. 0-0)

Σπουδαίο διπλό στην δύσκολη έδρα του Λεονταρίου πήρε ο ΑΟΑ μένοντας στο -1 από την κορυφή. Μετά από στείρο πρώτο μέρος, ο Τσέλιος στο 61′ έβαλε σε θέση οδηγού τους “βυσσινί”. Η ομάδα του Λάμπρου Καλογεράκη βρήκε και δεύτερο τέρμα με το φορματισμένο Παράσχη στο 77′. Το μόνο που κατάφερε η ΑΕΛ ήταν να μειώσει στο τελικό 1-2 με το γκολ του Λόζου στο 87′.

ΑΟ Φύλλου – Διγενής 2-0 (ημ. 1-0)

Ο ΑΟ Φύλλου αναδείχτηκε νικητής στο ντεμπούτο του Χρήστου Μπαντζιά στον πάγκο του Διγενή. Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο από τους Λωρίδα (17′) και Πάτρα (69′) στάθηκαν αρκετά για να χαρίσουν το τρίποντο με 2-0 στους γηπεδούχους του Βασίλη Τζέλλου.

ΠΗΓΗ: karditsasport.gr