Αντίο με ψηλά το κεφάλι από τον Α.Ο. Σελλάνων

.

Κύπελλο ερασιτεχνών ΕΠΟ: Αντίο με ψηλά το κεφάλι από τον Α.Ο. Σελλάνων

Αγώνες για το κύπελλο ερασιτεχνών της ΕΠΟ είχαμε το απόγευμα της Τετάρτης (11/4) και για την 1η αγωνιστική των νοκ άουτ αναμετρήσεων.

Η ομάδα του Α.Ο. Σελλάνων υποδέχθηκε στο Προάστιο τη Νίκη Βόλου με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες στην κανονική διάρκεια και τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη πρόκριση στο 120′ της παράτασης!

Ο Κοντός έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Γ. Μπουρνάκα στο 11′ με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να ισοφαρίζουν στο 27′. Με 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος με την ομάδα του Προαστίου ωστόσο να αποκτά πλεονέκτημα στο 55′ λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το αριθμητικό προβάδισμα ωστόσο δεν έφερε το γκολ ούτε στην κανονική διάρκεια ούτε στην παράταση που οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες και σαν μην έφθανε μάλιστα αυτό η ομάδα της Νίκης κατάφερε να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό της ημίωρης παράτασης πέρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Σέλλανα (Μπουρνάκας): Λέμπας, Κούρκουλας, Γιαγιάκος, Μετούσι, Διπλάρης, Θεοδωρόπουλος, Χάδιαρης, Κοντός, Μπακρατσάς, Παπαδημητρόπουλος, Παπαδημητρίου