Α’ΕΠΣΚ Play Off: Τρίποντα για Μακρυχώρι και Μητρόπολη

Χωρίς βαθμολογικές αυξομειώσεις η 4η αγωνιστική των Play Off της Α’ΕΠΣΚ

Ο Απόλλωνας Μακρυχωρίου νίκησε τη Δόξα Μάρκου 1-3 και η Δόξα Μητρόπολης τον Ατρόμητο Παλαμά 1-2 και όλα αυτά τη χρονική στιγμή που από τη Δευτέρα εκκρεμεί καταγγελία του Απόλλωνα για τον Αγώνα του Σαββάτου [12/5] ανάμεσα σε Μητρόπολη και Ατρόμητο,σύμφωνα με την οποία επικαλείται τον κανονισμό σχετικά με χρήση ταυτόχρονης συμμετοχής άνω των δύο ποδοσφαιριστών ηλικίας 40 ετών και άνω,από πλευράς της Δόξας Μητρόπολης στο εν λόγω παιχνίδι.

Δόξα Μάρκου-Απόλλων Μακρυχωρίου 1-3

Ένα ακόμα βήμα προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος έκανε ο Απόλλωνας Μακρυχωρίου που πέρασε από την έδρα της Δόξας Μάρκου με σκορ 1-3.Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με γκολ του Τζιλού ενώ στην επανάληψη ο Κόκκινος έκανε το 0-2.Το Μάρκο κατάφερε να μειώσει στο 60′ με τον Μαντέλα όμως δέκα λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού ο Τσιάκος έκανε το 1-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ατρόμητος Παλαμά -Δόξα Μητρόπολης 1-2

Νικήφορο πέρασμα για τη Δόξα Μητρόπολης από την έδρα του  Ατρόμητου με σκορ 1-2.Οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν στο σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσιρογιάννη με τους πράσινους να καταφέρουν να ισοφαρίσουν με τον Δανιήλ.Ωστόσο η ομάδα της Μητρόπολης βρήκε δίχτυα με τον Κ.Ρόβα που έκανε το 1-2 σκορ που ήταν και το τελικό.

Απόλλων Μακρυχωρίου-Δόξα Μητρόπολης

Ένα βήμα πίσω σε ότι αφορά την παραμονή έκανε το Μουζάκι που ηττήθηκε από την Παλαμαϊκή με σκορ 1-2.Οι φιλοξένούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με τον Κουτσιώρα με τον Βέη να καταφέρνει στο 60′ να ισοφαρίσει.Τον τελικό λόγο που όμως τον είχε η Παλαμαϊκή που διαμόρφωσε το τελικό 1-2 με τον Λιάπη [πεν.] Για τους φιλοξενούμενους αποβλήθηκε ο Πάσχος στις καθηστερήσεις.

ΑΕ Καππαδοκικού-ΑΟ Καρδίτσα

Υπερπολύτιμο τρίποντο για τον ΑΟΚ επί της ΑΕ Καππαδοκικού με 1-2.Οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν με το γκολ που σημείωσε ο Τζόγιερς στο 4′.Η ΑΕ Καππαδοκικού από την άλλη κατάφερε στο 36′ με τον Ασλάνογλου να φέρουν το παιχνίδι στα ‘ισα.Στην επανάληψη ο ΑΟΚ είναι αυτός που κατάφερε να βρεί δίχτυα με τον Βαρλάμη στο 84’ με το 1-2 να είναι τελικό σκορ.Να σημειώσουμε πως για τους γηπεδούχους αποβλήθηκε ο Νταντάς.

Πάει Γαλλία για το παγκόσμιο γυναικών Κ-20 η Κουρομπύλια

Το «παρών» στο Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών Κ-20 που θα γίνει στη Γαλλία θα δώσει η Χρυσούλα Κουρομπύλια.

Επιπλέον η διεθνής βοηθός, ορίστηκε ως α’ βοηθός στην αναμέτρηση της Τσεχίας με τα νησια Φερόε για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών 2019,ο οποίος θα διεξαχθή στις 12/6,σε μια αναμέτρηση που διαιτητής θα είναι η Ελένη Αντωνίου και β’ βοηθός η Παναγιώτα Κουτσουμπού.

πηγή: Πρωΐνός Τύπος