ΑΕ Μουζακίου: Νίκη για την Κ16 – Ισοπαλία για τους «μεγάλους»


 

Με ευρεία νίκη συνέχισε της υποχρεώσεις της η ομάδα των Κ16 της ΑΕ Μουζακίου κερδίζοντας με 8-0 την αντίστοιχη της Αναγέννηση Καρδίτσας.

Σημειώθηκαν 4 τέρματα στο α’ ημίχρονο και …άλλα τόσα στο δεύτερο!!!

Οι σκόρερς της ΑΕ Μουζακίου ήταν οι Χρήστος Γκέκας (3), Μανίκας (2), Κελεπούρης Π. (1), Κωστάκης Γ. (1) και το όγδοο γκολ ήταν ένα αυτογκόλ διά χειρός αναγέννησης!!!

Στον αντίποδα τώρα στον αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Μουζακίου μεταξύ της ΑΕΜ και του Ήφαιστου για την 6η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΚ είχαμε ισοπαλία.

Παρόλο που η ομάδα του Παναγιώτη Ταμπάκου είχε την πρωτοβουλία κινήσεων και τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλο σχεδόν τον αγώνα δεν κατάφερε να κάμψει τη σθεναρή αντίσταση και τη σφιχτοδεμένη άμυνα του Ήφαιστου με αποτέλεσμα να μην βρεί δίχτυα.

Οι τοπ φάσεις του ματς σημειώθηκαν η μεν πρώτη από τον Μάκη Μαυρομμάτη που απείλησε την εστία του αντιπάλου με ένα δυνατό σουτ βρίσκοντας δοκάρι και η δεύτερη η εκπληκτική απόκρουση του τερματοφύλακα του Ήφαιστου πάλι στο ευθύβολο σουτ του Μαυρομμάτη, αποτρέποντας  το άνοιγμα του σκορ γιά την ΑΕΜ κρατώντας έτσι το 0-0 μέχρι τη λήξη του αγώνα.

Ιωάννα Κρίκου

A1 ΕΠΣΚ: Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

ΑΕ Μουζακίου – Ήφαιστος 0-0
Άρης Φίλιας – Προδρομιακός 0-0
Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου – Άρης Καρδίτσας 0-4
Αετός Καλλιφωνίου – ΑΕ Καρποχωρίου 0-2
Μαυραϊκή – Αετός Αγ. Θεοδώρου 5-0
ΑΟ Φύλλου – Αστέρας Δασοχωρίου 1-0
Αργεντινή Καρδίτσας – Αίας Μαραθέας 1-1
Ελπίδα Αγ. Γεωργίου – Θεσσαλικός Ματαράγκας 2-1

Η βαθμολογία:

1. Μαυραϊκή 15
2. Αστέρας Δασοχωρίου 13
3. Άρης Καρδίτσας 12
4. ΑΕ Καρποχωρίου 10
5. Προδρομιακός 10
6. Θεσσαλικός Ματαράγκας 9
7. ΑΟ Φύλλου 9
8. Αετός Αγ. Θεοδώρου 8
9. Ήφαιστος 7
10. ΑΕ Μουζακίου 7
11. Άρης Φίλιας 7
12. Αίας Μαραθέας 7
13. Ελπίδα Αγ. Γεωργίου 6
14. Αετός Καλλιφωνίου 5
15. Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου 3
16. Αργεντινή Καρδίτσας 2

Η επόμενη (7η) αγωνιστική (3/11):

Αίας Μαραθέας – ΑΕ Μουζακίου
Προδρομιακός – Άρης Καρδίτσας
ΑΕ Καρποχωρίου – Άρης Φίλιας
Αετός Αγ. Θεοδώρου – Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου
Ήφαιστος – Αετός Καλλιφωνίου
Αστέρας Δασοχωρίου – Μαυραϊκή
Θεσσαλικός Ματαράγκας – ΑΟ Φύλλου
Αργεντινή Καρδίτσας – Ελπίδα Αγ. Γεωργίου


Total
0
Shares
Previous Article

Εντοπίστηκε πλήρως εξοπλισμένο εργαστήριο υδροπονικής καλλιέργειας κάνναβης

Next Article

Α1 ΕΣΚΑΘ: Γ.Σ. Μουζακίου - Αστέρας Λάρισας 42-84


Total
0
Share