ΑΕ Μουζακίου Κ14: «Κούμπωσαν» στην πρώτη θέση!

aemouzakiou k14

Προτελευταία αγωνιστική για το Β΄όμιλο της Κ14 και η ΑΕΜ σκαρφάλωσε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα επικρατώντας της ομάδας Φίλοι Ολυμπιακού σε ένα παιχνίδι που εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν… ρόλο!

Την Κυριακή ιι:οο το πρωί στο γήπεδο της Νέας Νίκης Καμινάδων η ΑΕ Μουζακίου κατοχύρωσε την πρώτη θέση στη 16η αγωνιστική της ΕΠΣ Καρδίτσας στο β΄όμιλο της Κ14 με το ευρύ 0-5.

Από το 5′ μόλις λεπτό της αναμέτρησης η ΑΕΜ πήρε το προβάδισμα με τον Γιώργο Κελεπούρη σημειώνοντας το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο ίδιος παίχτης τώρα σε φάση καρμπόν και πάλι στο 5′ λεπτό της επανάληψης έκανε και το 0-2 για την ΑΕΜ.

Έχοντας αέρα δύο τερμάτων συνέχισαν ακάθεκτοι με άριστη ψυχολογία και με επιθετικό mood και στο 55′ με ένα άπιαστο σουτ «καταπέλτη»του Edmir Kercova σημείωσαν το 0-3.

Στο 57′ ο αμυντικός Βασίλης Μπρέλλας υπόγραψε το 0-4 επιβεβαιώνοντας το γεγονός οτι φέτος η ΑΕΜ Κ14 έxει τέτοια δυναμική που σκοράρει με όλο της το team σε όποια θέση και αν βρίσκεται.

Τελευταία λεπτά του αγώνα το 0-5 με τον Απ. Μπούρμπο έριξε και τίτλους τέλους στο ματς στεφανώνοντας την ΑΕΜ με τον κότινο της ΠΡΩΤΙΑΣ!