ΑΕ Μουζακίου: Άτυ’Χ’η … στιγμή! Καρέ καρέ τα γκόλ με τον Αετό Καλλιφωνίου (φωτο-video)

Η ΑΕ Μουζακίου υποδέχτηκε τον Αετό Καλλιφωνίου σήμερα Τρίτη 5/3 στο Δημοτικό Στάδιο Μουζακίου στον εξ΄αναβολής αγώνα στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΚ 2018-19.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 33′ με γκολ του Κίσσα Π. με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής. Όμως γιά τον Αετό απάντησε άμεσα στο 37′ ο Λιάπης και ισορρόπησε το παιχνίδι.

Στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου ο Γκαραβέλλας με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 2-1 στέλνοντας την ομάδα του Παναγιώτη Ταμπάκου στα αποδυτήρια με αέρα ενός τέρματος.

Στην επανάληψη τώρα και στο 68′ ο Πούλιος ισοφάρισε το ματς γιά τον Αετό Καλλιφωνίου κάνοντας το 2-2 .

Η άτυχη στιγμή γιά την ΑΕΜ ήρθε στο 81΄όταν ο β’ βοηθός της ακύρωσε ένα γκολ που πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Μαυρομμάτης κατοχυρώνοντας το ως οφσάιντ μία απόφαση που θα ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ….καθώς εξέγειρε θύελλα αντιδράσεων μιάς και καταφανώς μόνο οφσάιντ δεν ήταν!