Α1 ΕΠΣΚ: Με νίκη στην πρεμιέρα η ΑΕ Μουζακίου (φωτο)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην Α1 ΕΠΣΚ η ομάδα του Μουζακίου αφού επικράτησε με 2-0 της Αργεντινής Καρδίτσας, στο Δημοτικό Στάδιο Μουζακίου, σε ένα ματς όπου είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο. Η ΑΕΜ μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, πήρε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή αλλά δεν κατάφερε στο α’ 45λεπτο να σκοράρει παρά τις ευκαιρίες που έκανε. Σε αυτό το διάστημα, η ομάδα του Παναγιώτη Ταμπάκου είχε προσπάθεια στο δοκάρι στο 27′ σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μαυρομμάτη. Στην επανάληψη η ομάδα του Μουζακίου μπήκε το ίδιο δυνατά και μέσα σε ένα δίλεπτο κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό 2-0. Στο 53′ ο Μαυρομμάτης άνοιξε το σκορ και στο 55′ ο Βέης διπλασίασε τα τέρματα των Κιτρινόμαυρων, ενώ είχαν ακόμη περισσότερες ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ. Στα τελευταία 10 λεπτά, οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με 10 παίχτες λόγω τραυματισμού του Έγλις Μιφτάρι, καθώς είχαν συμπληρώσει τις αλλαγές τους.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

ΑΕ Μουζακίου – Αργεντινή Καρδίτσας 2-0 (0-0 ημίχρονο)
Προδρομιακός – ΑΟ Φύλλου 2-1 (1-0 ημίχρονο)
Μαυραϊκή – Ελπίδα Αγ. Γεωργίου 3-1 (2-0 ημίχρονο)
Αετός Καλλιφωνίου – Θεσσαλικός Ματαράγκας 0-0
Ολυμπιακός Παλαιοκκλησίου – Αίας Μαραθέας 0-1 (0-0 ημίχρονο)
Άρης Φίλιας – Αστέρας Δασοχωρίου 1-2 (0-0 ημίχρονο)
Άρης Καρδίτσας – Ήφαιστος 1-0 (0-0 ημίχρονο)
Αετός Αγ. Θεοδώρου – ΑΕ Καρποχωρίου 1-1 (0-0 ημίχρονο)