Α1 ΕΠΣΚ ΑΕ Μουζακίου: «Κολλήσαμε στη λάσπη»

Ισόπαλο έληξε το ματς της ΑΕ Μουζακίου με τον Αετό Αγ. Θεοδώρου στο Δημοτικό Στάδιο Μουζακίου νωρίτερα το απόγευμα του Σαββάτου.

Βαρύς αγωνιστικός χώρος που δεν ευνόησε καθόλου την ΑΕΜ η οποία δημιούργησε άπειρες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ από το πρώτο ημίχρονο έχοντας την υπεροχή και τον έλεγχο του αγώνα και  στα 45 λεπτά.

Στην επανάληψη τώρα το ίδιο σκηνικό  παίχτηκε και από τις δύο ομάδες αλλά το πρώτο γκολ του αγώνα το πέτυχε ο Ραπάι κοντά στο 60′. Η απάντηση του Αετού ήρθε σχεδόν τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Κρανιώτη για να ισοφαρίσει το παιχνίδι.

Τελικό σκορ 1-1 και το μόνο που θα προσθέσουμε σε αυτό το σημείο -που για την ΑΕΜ είναι και αρκετά σημαντικό- πως η  ομάδα του Παναγιώτη Ταμπάκου «έσπασε» την κακοδαιμονία της ήττας. Αναμένουμε την 14η αγωνιστική στην οποία η ΑΕΜ θα αναμετρηθεί με τον Αστέρα Δασοχωρίου ευελπιστώντας φυσικά σε νίκη.