Α1 ΕΠΣΚ 1η αγωνιστική (2019/20) Ρεπορτάζ!

Παλαμαϊκή – ΑΕ Μουζακίου 0-3 (ημ. 0-0)
soccer podosfairo mpala

Με πολλά διπλά κύλησε η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΚ για την αγωνιστική περίοδο 2019/20.

Άρης Καρδίτσας – ΑΕ Καρποχωρίου 0-1 (ημ. 0-0)

Μεγάλο διπλό μέσα στη Συνοικία Αγίας Παρασκευής σημείωσε στην πρεμιέρα η ΑΕΚ. Το μοναδικό γκολ σε αυτό το τελικό 0-1 πέτυχε ο Ζαχαρής στο 90′.

Νεφέλη – Διγενής 0-1 (ημ. 0-0)

Ο φιλόδοξος Διγενής ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στην Α1 ΕΠΣΚ. Το γκολ του Τσαπαλιάρη με κεφαλιά στο 75′ στάθηκε αρκετό στους “πράσινους” για να αποδράσουν με το 0-1 από το Καλλίθηρο.

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση στην πρεμιέρα κυρίως στο δεύτερο 45λεπτο, η ΑΕΜ πήρε το διπλό στον Παλαμά κόντρα στην τοπική Παλαμαϊκή με σκορ 0-3. Τα γκολ σημείωσαν οι Κίσσας Π. (63′, 69′ πεν.) και Βέης 89′.

ΠΑΣ Αργιθέα – Προδρομιακός 3-1 (ημ. 1-1)

Ο νεοφώτιστος ΠΑΣ Αργιθέας πραγματοποίησε ιδανικό ξεκίνημα στην Α1 ΕΠΣΚ. Νίκησε και μάλιστα με ανατροπή τον Προδρομιακό. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ από το σημείο του πέναλτι με τον Κωστόπουλο Σ. στο 29′. Στο 42′ ο Μουσαφείρης Κ. έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στο 59′ ο Γκαραβέλας Θ. έφερε τούμπα το παιχνίδι με τον Μουσαφείρη Κ. να σκοράρει για δεύτερη φορά στο 76′ διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

ΑΟ Μαγούλας – ΑΕ Λεονταρίου 0-2 (ημ. 0-0)

Ένα σπουδαίο διπλό μέσα στη Μαγούλα πήρε η ΑΕΛ στην πρεμιέρα. Ο Ακριβόπουλος άνοιξε το σκορ στο 49′ για τους “κιτρινόμαυρους” με τον Γκουγκούδη στο 79′ να “γράφει” το τελικό 0-2.

Αστήρ Βλοχού – ΠΑ Σοφάδων 0-1 (ημ. 0-1)

Η ΠΑ Σοφάδων ήταν νικήτρια στο ντέρμπι νεοφώτιστων. Το Σοφαδίτικο συγκρότημα έφυγε με το 0-1 και το τρίποντο από τον Βλοχό. Το γκολ σημείωσε ο Αβδίου στο 26′.

Νέα Νίκη Καμινάδων – Ερμής Μαυραχάδων 0-1 (ημ. 0-1)

Το γκολ του Τσουπαρέλου στο 20′ στάθηκε αρκετό για τον Ερμή να αποδράσει με το διπλό από τις Καμινάδες. Ήταν ένα σημαντικό διπλό για τους νεοφώτιστους στο δύσκολο αυτό ματς της πρεμιέρας.