ΑΟ Κρανέας- ΑΕ Καππαδοκικού 3-0….Υπερέχει στα Σημεία!!!!!!

Το σκληρό του πρόσωπο  έδειξε ο ΑΟ Κρανέας απέναντι στην ΑΕ Καππαδοκικού ολοκληρώνοντας τις υποχρεώσεις του  το Σάββατο 22/12 στην 14η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΚ.

Η ευκαιρία για την ΑΕ Καππαδοκικού  εμφανίστηκε στο 15′ λεπτό του αγώνα από τον πλάγιο μέσο τον 16χρονο Χρήστο  Μαντέλα με  ένα  καλοχτισμένο τετ α τετ που από καθαρή ατυχία δεν απέδωσε.

Δυνατό ματς, φουλ επιθέσεις, άμυνα τείχος  που απέδωσαν στο 31′ με τον Κοτρώτσιο  ο οποίος  άνοιξε το σκορ [1-0] με κεφαλιά από την μικρή περιοχή δίνοντας έτσι το προβάδισμα στον ΑΟ Κρανέας στη συμπλήρωση του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τώρα το 2-0 σημειώθηκε στο 72′ με κεφαλιά του Δήμου Μεσιακάρη και πέντε λεπτά αργότερα στο 76′ της αναμέτρησης Ο Βάιος Κανιούρας με πλασέ έκανε το τελικό 3-0.

Το αποτέλεσμα τον ανεβάζει σε υψηλότερα επίπεδα στον βαθμολογικό πίνακα συγκεντρώνοντας 26 βαθμούς.