AE Moυζακίου-Κ16….Kαι οι 11 ήταν…υπέροχοι!!!!

Share

Ασταμάτητοι οι νεαροί της ΑΕ Μ στα πλαίσια της 5η αγωνιστικής της Κ 16 της ΕΠΣΚ.

Το ντέρμπι μεταξύ των ομάδων ΑΕ Μουζακίου-ΠΑ Σοφάδων που διεξηχθη το απόγευμα του Σαββάτου..στο γήπεδο της πρώτης …τα είχε όλα.!!!!

Στο 2′ μόλις λεπτό της αναμέτρησης  άνοιξε το σκορ γιά την ΑΕ Μ. ο Γκέκας ,γρήγορο γκολ ψυχολογίας που έσπρωξε την ομάδα να κινηθεί δυναμικά γιά την νίκη.

Οι συντονισμένες προσπάθειες, οι εναλλαγές μπάλας και η σφιχτοδεμένη άμυνα είχαν ως αποτέλεσμα της συγκομιδής τριών ακόμη γκολ από τους Ραπάι x2, Μανίκας 1.

Ζουρνατζόγλου και Ισούφης ήταν οι σκόρερς γιά την ΠΑ Σοφάδων.

Α.Ε Μουζακίου – Π.Α Σοφάδων 4-2 (2-1 ημίχρονο), υποχρεώνοντας την ομάδα των Σοφάδων στην πρώτη τους φετινή ήττα.

Ιωάννα Κρίκου

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

Σάββατο 24 Νοεμβρίου

Απόλλων Μακρυχωρίου – Α.Ε Λεονταρίου 3-8 (1-6) – (Τσαντάκου, Λουκάς x2 – Αν. Παπαστόγιας x3, Παπάρας, Ντουρμίτσι x2, Τσίπης, Κυρίτσης)
Πλαστήρας – Α.Ο Αστέρας 2-1 (2-1 ημίχρονο) – (Γκινής, Μπαρκαλής – Στάθης)
Ηρακλή Παλαμά – Πανελλήνιος 1-2 (1-0 ημίχρονο) – (Μαντές – Καραγιάννης x2)
Α.Ε Μουζακίου – Π.Α Σοφάδων 4-2 (2-1 ημίχρονο) – (Ραπάι x2, Μανίκας, Γκέκας – Ζουρνατζόγλου, Ισούφης)
Α.Πο.Κ. – Α.Ο Καρδίτσας 2-6 (1-2 ημίχρονο) – (Φιλίππου x3 – Παΐσης x4, Κολοκύθας, Κουτής)

Τετάρτη 28-11-2018 | 19:00