27 μετάλλια για την Α.Κ.Α.Κ. στο 4ο κύπελλο Ν.Ο.Β.Α

Share

27 μετάλλια για την Α.Κ.Α.Κ. στο 4ο κύπελλο Ν.Ο.Β.Α

Το Σαββατοκύριακο 03 και 04 Ιουνίου 2023 η αγωνιστική και η προαγωνιστική ομάδα της Αθλητικής Κολυμβητικής Ακαδημίας Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) συμμετείχε στο 4ο  Κύπελλο Ν.Ο.Β.Α., που πραγματοποιήθηκε στο Κολυμβητήριο του Ε.Α.Κ. «ΙΑΣΩΝ ΖΗΡΓΑΝΟΣ» στο Βόλο και συμπίπτει με την επέτειο των 91 χρόνων λειτουργίας του διοργανωτή συλλόγου.

Οι αγώνες με την συμμετοχή 500 και πλέον αθλητών και αθλητριών σε αγωνιστική και προαγωνιστική κατηγορία, παρουσία 22 σωματείων από όλη την Ελλάδα και υψηλότατο επίπεδο ανταγωνισμού, στέφτηκαν με απόλυτη επιτυχία για τους αθλητές και τις αθλήτριες της Α.Κ.Α.Κ., σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις και ατομικά ρεκόρ.

Η ομάδα μας συμμετείχε:

  • Με τρείς (3) αθλητές – αθλήτριες στην αγωνιστική κατηγορία κατακτώντας 13 μετάλλια (8 χρυσά, 1 αργυρό και 4 χάλκινα), καταρρίπτοντας ένα ρεκόρ αγώνων.
  • Με 30 αθλητές και αθλήτριες στην προαγωνιστική κατηγορία κατακτώντας 14 μετάλλια (5 χρυσά, 6 αργυρά και 3 χάλκινα).

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών – αθλητριών:

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

  • Μπομπότης ΜιχαήλΧρυσό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο, χρυσό μετάλλιο στα 200μ. ελεύθερο και 4η θέση στα 50μ. ελεύθερο, κατηγορία Παμπαίδων Α.
  • Οικονόμου ΓεωργίαΧρυσό μετάλλιο και ρεκόρ αγώνων στα 50μ. πρόσθιο, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο, χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο και 6η θέση στα 100μ. ελεύθερο, κατηγορία Παγκορασίδων Α.
  • Τσακάλης ΛάμπροςΧρυσό μετάλλιο στα 400μ. Μ.Α., χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα, χάλκινο μετάλλιο στα 200μ. πεταλούδα, χάλκινο μετάλλιο στα 400μ. ελεύθερο και 7η θέση στα 50μ. πεταλούδα, κατηγορία Παμπαίδων Β.

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • Βασιλού Νεφέλη: 5η θέση στα 100μ. ελεύθερο, 5η θέση στα 200μ. Μ.Α. και 7η θέση στα 200μ. ελεύθερο, κορίτσια 12 ετών.
  • Γκουντιβού Άννα Μαρία: 17η θέση στα 50μ. πρόσθιο, 25η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 35η θέση στα 100μ. ελεύθερο, κορίτσια 10 ετών.
  • Δημακόπουλος Αλέξανδρος: 25η θέση στα 50μ. ύπτιο, 28η θέση στα 100μ. ελεύθερο και 31η θέση στα 50μ. ελεύθερο, αγόρια 10 ετών.
  • Δημακόπουλος Κωνσταντίνος: 7η θέση στα 100μ. ύπτιο, 7η θέση στα 200μ. ύπτιο και 9η θέση στα 50μ. ύπτιο, αγόρια 12 ετών.
  • Δημακοπούλου ΑγγελίναΑργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο και χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα, κορίτσια 11 ετών.
  • Διαμάντης Σωκράτης: 21η θέση στα 100μ. ελεύθερο, αγόρια 11 ετών.
  • Ζαβλάρη Κωνσταντίνα: 4η θέση στα 100μ. ύπτιο, 7η θέση στα 200μ. ύπτιο και 10η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 12 ετών.
  • Καβάλα Αναστασία: 6η θέση στα 50μ. ύπτιο, 6η θέση στα 200μ. ύπτιο και 11η θέση στα 100μ. ελεύθερο, κορίτσια 12 ετών.
  • Καρράς Βάιος: 4η θέση στα 50μ. ύπτιο, 4η θέση στα 200μ. ύπτιο και 5η θέση στα 100μ. ύπτιο, αγόρια 11 ετών.
  • Κυρίκου Νικολέτα Αριστέα: 10η θέση στα 50μ. πρόσθιο κορίτσια 9 ετών.
  • Κωστοπούλου Ειρήνη: 20η θέση στα 50μ. πρόσθιο, κορίτσια 11 ετών.
  • Μαντές ΑνδρέαςΧρυσό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα και αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα, αγόρια 12 ετών.
  • Μπαρμπαρούση Μαρία Άννα: 24η θέση στα 50μ. πρόσθιο, κορίτσια 9 ετών.
  • Νεύρα Μαρία Ραφαηλία: 5η θέση στα 200μ. ύπτιο, 7η θέση στα 400μ. ελεύθερο και 8η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 12 ετών.
  • Ντίκα Βασιλική: 5η θέση στα 50μ. πρόσθιο, 7η θέση στα 100μ. πρόσθιο και 12η θέση στα 200μ. Μ.Α., κορίτσια 10 ετών.
  • Ντίκα ΣπυριδούλαΧρυσό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο, χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο και χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο, κορίτσια 12 ετών.
  • Οικονόμου Βασιλική  ΖωήΧάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο, 4η θέση στα 200μ. Μ.Α. και 7η θέση στα 50μ. πρόσθιο, κορίτσια 11 ετών.
  • Παπαγεωργίου ΚωνσταντίνοςΑργυρό μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο, 5η θέση στα 100μ. ελεύθερο και 5η θέση στα 50μ. ύπτιο, αγόρια 10 ετών.
  • Πιτσαρής Δημήτριος: 7η θέση στα 50μ. πρόσθιο και 13η θέση στα 100μ. ελεύθερο, αγόρια 12 ετών.
  • Σακελλαρίου ΑρετήΑργυρό μετάλλιο στα 400μ. ελεύθερο, αργυρό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο και 5η θέση στα 200μ. ελεύθερο, κορίτσια 12 ετών.
  • Σακελλαρίου Κασσιανή: 20η θέση στα 50μ. πρόσθιο, κορίτσια 9 ετών.
  • Σανιδά Κλειώ: 13η θέση στα 50μ. πρόσθιο και 23η θέση στα 100μ. ελεύθερο, κορίτσια 11 ετών.
  • Σιατήρα Μελίνα: 11η θέση στα 200μ. ελεύθερο, 13η θέση στα 200μ. Μ.Α. και 20η θέση στα 50μ. πεταλούδα, κορίτσια 10 ετών.
  • Σοφού Μελίνα Ειρήνη: 7η θέση στα 50μ. πρόσθιο, 10η θέση στα 100μ. πρόσθιο και 27η θέση στα 100μ. ελεύθερο, κορίτσια 10 ετών.
  • Συλεούνη Γεωργία: 12η θέση στα 100μ. ύπτιο, 13η θέση στα 100μ. ελεύθερο και 14η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 11 ετών.
  • Τάντος Φίλιππος: 12η θέση στα 100μ. ελεύθερο και 19η θέση στα 50μ. ελεύθερο, αγόρια 9 ετών.
  • Τσιάνου Ανδρεάνα: 5η θέση στα 50μ. πεταλούδα και 17η θέση στα 50μ. ύπτιο, κορίτσια 9 ετών.
  • Τσινοπούλου Αθηνά: 16η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 17η θέση στα 50μ. ελεύθερο, κορίτσια 9 ετών.
  • Τσουκνίδα Ευαγγελία: 9η θέση στα 50μ. ελεύθερο, 9η θέση στα 50μ. ύπτιο και 10η θέση στα 100μ. ύπτιο, κορίτσια 10 ετών.
  • Χατζή Βασιλική: 21η θέση στα 50μ. ύπτιο, 29η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 29η θέση στα 100μ. ελεύθερο, κορίτσια 11 ετών.

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • 4η θέση στα 4Χ50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ MIX, Αγόρια/Κορίτσια 12 ετών (Μαντές Ανδρέας, Δημακόπουλος Κωνσταντίνος, Σακελλαρίου Αρετή, Βασιλού Νεφέλη).
  • 7η θέση στα 4Χ50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ MIX, Αγόρια/Κορίτσια 11 ετών (Καρράς Βάιος, Διαμάντης Σωκράτης, Δημακοπούλου Αγγελίνα, Οικονόμου Βασιλική Ζωή).
  • 10η θέση στα 4Χ50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ MIX, Αγόρια/Κορίτσια 10 ετών (Παπαγεωργίου Κωνσταντίνος, Δημακόπουλος Αλέξανδρος, Ντίκα Βασιλική, Τσουκνίδα Ευαγγελία).
  • 10η θέση στα 4Χ50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ MIX, Αγόρια/Κορίτσια 9 ετών (Τάντος Φίλιππος, Γερούκης Αλέξανδρος, Τσινοπούλου Αθηνά, Τσιάνου Ανδρεάνα).
  • Αργυρό μετάλλιο στα 4Χ50μ. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ, Κορίτσια 12 ετών (Νεύρα Μαρία Ραφαηλία, Ντίκα Σπυριδούλα, Σακελλαρίου Αρετή, Βασιλού Νεφέλη).
  • 6η θέση στα 4Χ50μ. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ, Κορίτσια 11 ετών (Συλεούνη Γεωργία, Οικονόμου Βασιλική Ζωή, Δημακοπούλου Αγγελίνα, Χατζή Βασιλική).
  • 7η θέση στα 4Χ50μ. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ, Κορίτσια 10 ετών (Σοφού Μελίνα Ειρήνη, Ντίκα Βασιλική, Σιατήρα Μελίνα, Τσουκνίδα Ευαγγελία).

Ο Πρόεδρος της Α.Κ.Α.Κ. και το Διοικητικό Συμβούλιο συγχαίρουν τους αθλητές και τις αθλήτριες, την προπονήτρια της αγωνιστικής και προαγωνιστικής (12 ετών) ομάδας Ευγενία Δρόσου, την προπονήτρια και τον προπονητή της προαγωνιστικής ομάδας Νατάσα Θώδη και Κώστα Γκαρνάκη για τις επιτυχίες και εύχονται σε αθλητές και αθλήτριες υγεία και πρόοδο.

Περισσότερα ΕΔΩ

Δείτε επίσης