12Χ12 για τον ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας που νίκησε με 83-73 τον Κόροιβο Αμαλιάδας – Δηλώσεις προπονητών

12Χ12 για τον ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας που νίκησε με 83-73 τον Κόροιβο Αμαλιάδας και έμεινε η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Ηλείας παρουσίασε πολύ ανταγωνιστικό πρόσωπο, έβαλε δύσκολα στον ΑΣΚ, όμως οι “κυανόλευκοι” βρήκαν τις λύσεις στην τέταρτη περίοδο και πήραν τη νίκη.

Για τον ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας, η κούραση από τα συνεχόμενα ματς ήταν εμφανής, αλλά στην καθοριστική τέταρτη περίοδο (σκορ στο 30′ 63-59), βρήκε την αποφασιστικότητα και τις λύσεις ώστε να κάμψει την αντίσταση του Κοροίβου που έδειξε πως δίκαια βρίσκεται στις υψηλές βαθμολογικές θέσεις.

Τα συνεχόμενα ματς δεν σταματούν, καθώς την Τρίτη οι “κυανόλευκοι” ταξιδεύουν για την Καβάλα, όπου την Τετάρτη αντιμετωπίζουν εκτός έδρας την τοπική ομάδα, σε αξ αναβολής αγώνα για την 13η αγωνιστική.