Το Σ.Ε.Φ.Α.Α. Τρικάλων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, η Ειδικότητα του μαθήματος ποδοσφαίρου του 4ου έτους και η Ακαδημία “ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΕΧΩΝΙΩΝ/ΝΗΛΕΑΣ”, συνδιοργανώνουν τo 1ο Πανελλήνιο Τουρνουά Παιδικού ποδοσφαίρου.
Η διεξαγωγή του παιδικού τουρνουά πραγματοποιείται χάρη στη μεγάλη προσπάθεια των ακαδημιών και των προπονητών τους, ο οποίοι αναλαμβάνουν τη μεγάλη ευθύνη της μεταφοράς και της οργάνωσης των παιδικών ομάδων.
Οι φοιτήτριες και οι φοιτητές του Τ.Ε.Φ.Α.Α. του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και συγκεκριμένα η Ειδικότητα του μαθήματος Ποδοσφαίρισης έχουν αναπτύξει μια δυναμική ανοιχτή στην κοινωνία, και συμμετέχουν ενεργά στην διαμόρφωση του αθλητικού “γίγνεσθαι”.
Με εκτίμηση και αθλητικούς χαιρετισμούς
Dr. Παπανικολάου Ζήσης (Ph.D.,Ed.M.)Τηλ: 6958462217,
Διδάκτωρ Αθλητικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Temple, ΗΠΑ
Αναπληρωτής Καθηγητής ΤΕΦΑΑ Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΕΧΩΝΙΩΝ/ΝΗΛΕΑΣ
ΚΑΤΩ ΛΕΧΩΝΙΑ 14-15 ΜΑΙΟΥ 2016
ΤΗΛΕΦΩΝΑ:
ΤΖΟΒΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ: 6982890909
ΦΑΛΚΟΣ ΣΤΑΘΗΣ: 6979132453
ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΤΩ ΛΕΧΩΝΙΩΝ ΒΟΛΟΥ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ: Dr ΖΗΣΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ(Ph.D.,Ed.M.), ΔΙΔΑΚΤΩΡ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩN, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟY TEMPLE ΗΠΑ, ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ,
ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 6958462217
EMAIL: zpapanik@pe.uth.gr
YΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ: Κος ΣΤΑΘΗΣ ΦΑΛΚΟΣ,ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ,ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ,
ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 6979132453
ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ: ΤΖΟΒΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΣΥΡΜΟΥ ΦΙΛΙΤΣΑ, ΠΟΖΟΓΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΣΤΑΜΑΤΟΥΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΚΑΠΝΙΣΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
“ΠΑΙΔΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ”
“ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ => ΠΡΟΤΑΣΗ ΖΩΗΣ”
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:
1) ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΕΧΩΝΙΩΝ/ΝΗΛΕΑΣ
2) Α.Π.Σ. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΒΟΛΟΥ
3) ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ
4) ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΝΟΤΙΟΥ ΠΗΛΙΟΥ-ΑΡΓΑΛΑΣΤΗΣ
5) Α.ΠΟ.Β.
6) Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ
7) ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ 2002-ΝΟΤΙΟΥ ΠΗΛΙΟΥ
8) Α.Σ. ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
9) ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
10) ΑΓΙΑΞ ΛΑΡΙΣΑΣ
11) ΔΗΜΗΤΡΑ/ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
12) Α.Ο. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
13) ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΔΗΜΟΥ ΠΥΛΗΣ-ΤΡΙΚΑΛΩΝ
14) Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ
15) ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΟΜΑΔΕΣ | ΗΛΙΚΙΕΣ | ||
6-8 | 8-10 | 10-12 | |
1.ΕΝΩΣΗ ΛΕΧΩΝΙΩΝ/ΝΗΛΕΑΣ | Α | Α | Α |
2.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΒΟΛΟΥ | Α | Α | Α |
3.ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ | Α | Α | Α |
4.ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΝΟΤΙΟΥ ΠΗΛΙΟΥ-ΑΡΓΑΛΑΣΤΗΣ | Α | Α | Α |
5.Α.ΠΟ.Β. | Α | Α,Β | Α,Β |
6.Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ | Α | Α | Α |
7.ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ 2002-ΝΟΤΙΟΥ ΠΗΛΙΟΥ | – | – | Α |
8.Α.Σ. ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ | Α | Α,Β | Α,Β |
9.ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ | Α | Α,Β | Α,Β |
10.ΑΓΙΑΞ ΛΑΡΙΣΑΣ | Α | Α,Β | Α,Β |
11.ΔΗΜΗΤΡΑ/ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ | Α,Β | Α,Β | Α,Β |
12.Α.Ο. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ | Α | – | Α |
13. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΔΗΜΟΥ ΠΥΛΗΣ-ΤΡΙΚΑΛΩΝ | Α | – | Α |
14. Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ | – | Α | Α |
15.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ | Α | Α | – |
“ΝΑΙ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ, ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ”
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 14/5
ΗΛΙΚΙΑ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΙΚΤΩΝ | ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ | ΔΙΑΡΚΕΙΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
6-8 ΕΤΩΝ |
ΛΕΧΩΝΙΑ-ΑΡΓΑΛΑΣΤΗ | 7+1 | 09:00 | 2 x 25’ | Γ |
ΑΠΟΒ-ΘΗΣΕΑΣ | 7+1 | 10:00 | 2 x 25’ | Γ | |
ΔΗΜΗΤΡΑ Α-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 7+1 | 11:00 | 2 x 25’ | Γ | |
ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ | ΟΜΙΛΙΑ | 12:00 | ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ | ||
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ | 7+1 | 12:30 | 2 x 25’ | Γ | |
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΠΥΛΗ | 7+1 | 13:30 | 2 x 25’ | Γ | |
ΔΗΜΗΤΡΑ Β-ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ (ΕΞΤΡΑ) | 7+1 | 14:30 | 2 x 25΄ | Γ |
ΗΛΙΚΙΑ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΙΚΤΩΝ | ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ | ΔΙΑΡΚΕΙΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
8-10 ΕΤΩΝ |
ΛΕΧΩΝΙΑ-ΑΡΓΑΛΑΣΤΗ | 8+1 | 09:00 | 2 x 25’ | Β |
ΑΠΟΒ Α-ΘΗΣΕΑΣ | 8+1 | 10:00 | 2 x 25’ | Β | |
ΑΠΟΒ Β-ΔΗΜΗΤΡΑ Α | 8+1 | 11:00 | 2 x 25’ | Β | |
ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ | ΟΜΙΛΙΑ | 12:00 | ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ | ||
ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ Α-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 8+1 | 12:30 | 2 x 25’ | Β | |
ΔΗΜΗΤΡΑ Β-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. | 8+1 | 13:30 | 2 x 25’ | Β | |
ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ Β-ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΒ (ΕΞΤΡΑ) | 8+1 | 14:30 | 2 x 25΄ | Β |
ΗΛΙΚΙΑ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΙΚΤΩΝ | ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ | ΔΙΑΡΚΕΙΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
10-12
ΕΤΩΝ |
ΛΕΧΩΝΙΑ-ΑΡΓΑΛΑΣΤΗ | 8+1 | 09:00 | 2 x 25’ | Α |
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. | 8+1 | 10:00 | 2 x 25’ | Α | |
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΥΛΗΣ-ΑΠΟΒ Α | 8+1 | 11:00 | 2 x 25’ | Α | |
ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ | ΟΜΙΛΙΑ | 12:00 | ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ | ||
ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ Α-ΔΗΜΗΤΡΑ Α | 8+1 | 12:30 | 2 x 25’ | Α | |
ΘΗΣΕΑΣ-ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ Β | 8+1 | 13:30 | 2 x 25’ | Α | |
ΑΠΟΒ Β-ΔΗΜΗΤΡΑ Β | 8+1 | 14:30 | 2 x 25΄ | Α |
“ΠΑΙΔΙ , ΠΑΙΔΕΙΑ , ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ”
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 15/5
ΗΛΙΚΙΑ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΙΚΤΩΝ | ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ | ΔΙΑΡΚΕΙΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
6 – 8 ΕΤΩΝ
|
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΛΕΧΩΝΙΑ | 7+1 | 09:00 | 2 x 25’ | Γ |
ΑΓΙΑΞ-ΝΙΚΗ Β. (ΕΞΤΡΑ) | 7+1 | 10:00 | 2 x 25’ | Γ | |
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΟ ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ | 7+1 | 11:00 | 2 x 25’ | Γ | |
ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ | ΟΜΙΛΙΑ | 12:00 | ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ | ||
ΑΟ ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ -ΑΓΙΑΞ (ΕΞΤΡΑ) | 7+1 | 12:30 | 2 x 25’ | Γ | |
ΗΛΙΚΙΑ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΙΚΤΩΝ | ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ | ΔΙΑΡΚΕΙΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
8-10 ΕΤΩΝ | ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΛΕΧΩΝΙΑ | 8+1 | 09:00 | 2 x 25’ | Β |
ΑΓΙΑΞ Α-ΛΕΧΩΝΙΑ (ΕΞΤΡΑ) | 8+1 | 10:00 | 2 x 25’ | Β | |
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Α-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (ΕΞΤΡΑ) | 8+1 | 11:00 | 2 x 25’ | Β | |
ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ | ΟΜΙΛΙΑ | 12:00 | ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ
|
||
ΑΓΙΑΞ Β-ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ | 8+1 | 12:30 | 2 x 25’ | B | |
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Β-ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (ΕΞΤΡΑ) | 8+1 | 13:30 | 2 x 25’ | B |
ΗΛΙΚΙΑ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΙΚΤΩΝ | ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ | ΔΙΑΡΚΕΙΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
10-12 ΕΤΩΝ | ΛΕΧΩΝΙΑ-ΚΑΛΑ ΝΕΡΑ | 8+1 | 09:00 | 2 x 25’ | Α |
ΛΕΧΩΝΙΑ-ΑΓΙΑΞ Α (ΕΞΤΡΑ) | 8+1 | 10:00 | 2 x 25’ | Α | |
AO ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ-ΑΓΙΑΞ Β | 8+1 | 11:00 | 2 x 25’ | Α | |
ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ | ΟΜΙΛΙΑ | 12:00 | ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ |
AO. ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Α | 8+1 | 12:30 | 2 x 25’ | Α | |
ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ (ΕΞΤΡΑ)-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Β | 8+1 | 13:30 | 2 x 25’ | Α |