Τσίγκας Μουζάκι Καρδίτσας

Συνεχίζει το αήττητο σερί ο Γ.Σ. Μουζακίου κ’ Περιχώρων “Γ.Πασιαλής” (φωτο-video)

Την 8η σερί νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Γ.Σ. Μουζακίου και Περιχώρων “Γ.Πασιαλής” αφού επικράτησε στο ντέρμπι με την Ελπίδα Αγίου Γεωργίου στο κλειστό γυμναστήριο της Καρδίτσας την περασμένη Κυριακή και πέρασε έτσι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β’ ΕΣΚΑΘ, με 1 βαθμό διαφορά από τον Άγιο Νέστορα.

Οι “Πασιαλίδες” παίζοντας καλό μπάσκετ κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι εκεί που ήθελαν, με τον αντίπαλο να μην μπορεί να ξεφύγει στο σκορ, σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου το ματς εξελίχθηκε πόντο πόντο και σημαδεύτηκε με τον τραυματισμό του Τάσου Στρακάτσαλου που αποχώρησε από το παιχνίδι στο 18′, με 14 πόντους, 4 ριμπάουντ και ένα κόψιμο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι φάνηκε να ελέγχουν το ματς, πήρανε μία διαφορά 11 πόντων, όμως οι παίχτες του Μουζακίου ανεβάζοντας την απόδοση στο τελευταίο μέρος κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να φτάσουν τελικά στην νίκη με σκορ 65-76

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 36-37, 54-48, 65-76

Ελπίδα Καρδίτσας (Θ. Χρηστάκος): Καραμαγκιόλας 21, Φαλάγγας 13, Ν. Χρηστάκος 9, Αντώνιου 7, Μητσικώστας 7, Κουτσώνας 6, Κολτσίδας 2, Φανάρας.

Γ.Σ. Μουζακίου (Κ. Ναούμ): Νάσιος 21, Στρακάτσαλος 14, Τζιωρτζιώτης 10, Πλιάκος 9, Μαγαλιός 7, Κουβελέτσιος 2, Πλακιάς, Καλλιώρας, Σκουμής.