Τσίγκας Μουζάκι Καρδίτσας

Νίκη για την ΑΕ Μουζακίου με 3-1 επί του ΑΟ Φύλλου

Αναλυτικά η 26η αγωνιστική της ΕΠΣΚ

Στον Απόλλωνα το ντέρμπι, τρίποντο γιά τη Δόξα Μητρόπολης, «X» με ΑΟΚ το Μάρκο

Με τον Απόλλωνα να παίρνει τη νίκη στον Παλαμά και να μένει στο +6 στην κορυφή, πραγματοποιήθηκε η 26η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΚ.

Τρίποντα για τη Δόξα Μητρόπολης, Σοφάδες, ΑΕ Λεονταρίου, ΑΕ Καππαδοκικού,και ΑΕ Μουζακίου.

Οι γηπεδούχοι που ήθελαν πάση θυσία τη νίκη κατάφεραν να επικρατήσουν του ΑΟΦ ΜΕ 3-1. Γιά την ΑΕ Μουζακίου το σκορ άνοιξε στο 35′ ο Κανιούρας ενώ με το Γώγο να κάνει το 1-1 στο 36′. Ο Κανιούρας και πάλι με πέναλτι στο 44 ‘έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μαυρομμάτης στο 81’.

Ο Απόλλων Μακρυχωρίου με σκορ 0-2 ήταν ο νικητής στο ντέρμπι με τον Ατρόμητο

Μετά το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι στο 60′ με τον Κατσιγιάννη κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 75′ και πάλι ο Κατσιγιάννης.

Νίκη με 1-0 για την ΑΕ Καππαδοκικού επί του Δίγενη

Τρίποντο για τους γηπεδούχους σε ένα δύσκολο παιχνίδι με τον Πολύζο στο 87′ να καταφέρει να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Η Δόξα Μητρόπολης κατάφερε να επικρατήσει με 4-0 επί του Αγναντερού

Οι κιτρινόμαυροι άνοιξαν το σκορ στο 10’με τον Τσιρογιάννη για το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ηΔόξα με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να φτάσει άλλες τρείς φορές στο γκολ με τους Παπαλό στο 70′, Τσιρογιάννη στο 80′ και Παπά στο 85′.

Τρίποντο με 3-0 για τον Ηρακλή Σοφάδων επί της Παλαμαiκής

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι η ομάδα των Σοφάδων κατάφερε να πάρει ακόμα ένα τρίποντο. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 13′ ο Μπαντής, ενώ στο 38” με αυτογκόλ έγινε το 2-0 και τέλος στο 40’από τον Τσακίρη έγινε το 3-0.

Ισοπαλία 2-2 στο Μυρίνη-Πάμισος

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τους Τσαπράζη και Οικονόμου γιά να μειώσει η Μυρίνη στο 42′ με εκτέλεση πέναλτι του Σιούρτου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν γιά ακόμη μιά φορά δίχτυα στο 74′ με τον Κόκκαλη για το τελικό 2-2.

‘Ανετη νίκη με 4-0 γιά το Λεοντάρι επί του Σώκρατες

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 30′ με το Μ. Σαϊνη, με το 1-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. στην επανάληψη ο Γκουγκούδης στο 51′ έκανε το 2-0 ενώ ο Τσικρίκης στο 71′ το 3-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 77′ ο Μ.Σαϊνης.

Βαθμούς μοιράστηκαν ΑΟΚ και Δόξα Μάρκου

Το παιχνίδι έληξε χωρίς σκορ (0-0). Οι δύο ομάδες παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν δεν κατάφεραν να βρούν δίχτυα.

Τρίποντα για Νίκη Καμινάδων και ΑΟ Κρανέας, άνετα ο Ταυρωπός

Iσόπαλος 1-1 αναδείχθηκε ο Αστέρας Καρδίτσας με την Ελπίδα Αγίου Γεωργίου στην 25η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΚ. Στα άλλα παιχνίδια ισόβαθμοι στη δεύτερη θέση είναι Κρανιά και Νίκη Καμινάδων με την πρώτη να περνά με σκορ 0-3 από τον Πρόδρομο και τη Νίκη να παίρνει το τρίποντο με 2-0 επί του Διαγόρα Αμπελικού.

Το Καρποχώρι πέρασε νικηφόρα με σκορ 1-2 από την έδρα του Θεσσαλικού Ματαράγκαςκαι πλησίασε τον Διαγόρα που έχει όμως το πλεονέκτημα για τα μπαράζ.

Η Μαυραϊκη πήρε τη νίκη με 0-1 στην έδρα του Αετού Αγίου Θεοδώρου με την τελευταία να μην καταφέρνει να αποφύγει τα πλέι άουτ.

Ο Ταυρωπός δεν δυσκολεύτηκε να περάσει από την έδρα της ΑΠΟΚ με το ευρύ 0-5.

Τέλος Αστέρας Βλοχού και Άρης Καρδίτσας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0.

Νίκη και κορυφή για τις Ελπίδες

Έπιασαν κορυφή οι Ελπίδες Καρδίτσας καθώς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στο εξ’αναβολής εντός έδρας παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Ατρόμητο με 1-0. Στο γήπεδο του Προαστίου οι Ελπίδες ήταν καλύτερες του αντιπάλου, δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο χωρίς όμως να καταφέρουν να βρούν δίχτυα. Στην επανάληψη οι Ελπίδες ανέβασαν την απόδοση τους, πίεσαν και τελικά κατάφεραν να σκοράρουν στο 77′ με την Μπετανκούρτ από εκτέλεση φάουλ. Η ομάδα της Καρδίτσας πήρε το τρίποντο και συνεχίζει να ελπίζει στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.