Νέα νίκη για το Γ.Σ. Μουζακίου στο κλειστό της Καρδίτσας

Συνεχίζει τις νίκες ο Γ.Σ. Μουζακίου & Περιχώρων “Γ.Πασιαλής” στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΘ

Με μία ακόμη νίκη συνεχίζει την πορεία του στη Β’ κατηγορία της ΕΣΚΑΘ ο Γ.Σ. Μουζακίου, αφού επιβλήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Καρδίτσας του Απόλλωνα με 68-72, την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Μουζακίου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 11-17. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και ισορρόπησαν τον αγώνα, για να κλείσουν το ημίχρονο προηγούμενοι με ένα πόντο (31-30). Η ομάδα του Απόλλωνα διατήρησε την ελαφρά υπεροχή στην επίθεση και στο τρίτο δεκάλεπτο όπου προηγήθηκε με 27-23. Το τέταρτο και πιο καθοριστικό δεκάλεπτο όμως ανήκε στην ομάδα του Μουζακίου που με καλή άμυνα και μέσα από τα rotation του Κώστα Ναούμ διατήρησε τις δυνάμεις της, γύρισε τον αγώνα και κατάφερε να πάρει την νίκη με 68 – 72, κλείνοντας το δεκάλεπτο με 10-19.

Τα δεκάλεπτα: 11-17, 20-13, 27-23, 10-19

Απόλλων Καρδίτσας (Σπ. Παππάς): Κοντοκώστας, Λάππας, Αποστολόπουλος, Παπακώστας, Τσιώτας, Παπαθεοχάρης, Κολοβός Λ., Μάττας, Κολοβός Α., Ξηρόφωτος, Παϊδας.

Γ.Σ. Μουζακίου (Κ. Ναούμ): Παπαποστόλου, Τζιωρτζιώτης 7, Πλιάκος, Μαγαλιός 4, Κοντονίκας, Καλλιώρας 6, Νάσιος 17, Πεσλής, Στρακάτσαλος 33 (1), Πλακιάς 3 (1), Μπαλατσούκας 2