Με επιτυχία ο 1ος αγώνας ποδηλασίας βουνού στο Φανάρι (φωτο-video)

Την Κυριακή της Αποκριάς 26 Φεβρουαρίου 2017, διεξήχθη στο Φανάρι, από τον Ποδηλατικό Όμιλο Καρδίτσας και τον Γυμναστικό Σύλλογο Μουζακίου και Περιχώρων “Γ. Πασιαλής” υπό την αιγίδα του Δήμου Μουζακίου, διασυλλογικός αγώνας ποδηλασίας βουνού με την ονομασία “1ος αγώνας ποδηλασίας βουνού Μουζακίου”, ενταγμένος στο επίσημο πρόγραμμα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας.

Ο αγώνας στέφθηκε με απόλυτη οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία. Στον αγώνα συμμετείχαν 70 αθλητές σε όλες τις κατηγορίες. Οι αθλητές αν και η διαδρομή ήταν σε σημεία αρκετά δύσκολη λόγω της βροχόπτωσης, έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και χάρηκαν τον αγώνα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι αθλητές του ΠΟΚ συνέχισαν τις πολύ καλές εμφανίσεις δείχνοντας ότι το μέλλον τους ανήκει.

Στην κατηγορία Μίνι Μικρά αγόρια ο Χαϊδάρης Νικολαος κατέκτησε την 4η θέση και ο Πλέντζας Στέλιος την 5η.

Στα κορίτσια η Σακελλαροπούλου Ελένη την 6η θέση.

Να σημειωθεί ότι για τα μίνι μας ήταν ο πρώτος αγώνας.

Στην κατηγορία Παμπαίδων ο Θέος Δημήτριος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο και ο Αντωνίου Κων/νος την 5η θέση.

Στην κατηγορία Παίδων ο Σακελλαρόπουλος Ηλίας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και ο Τρέμμας Αναστάσης μετά από σκασμένο ελαστικό την 8η θέση.

Στην κατηγορία ΟΠΕΝ ο Ευστάθιου Κων/νος κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο και ο Παγουρτζής Παναγιώτης την 7η θέση.

Πολλές ευχαριστίες στον Γυμναστικό Σύλλογο Μουζακίου και Περιχώρων “Γ. Πασιαλής”, στον Δήμο Μουζακίου, στον Δήμαρχο Μουζακίου κο Κωτσό, τον Κοινοτάρχη Φαναρίου κ. Κουλοσούσα, τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό, την Ελληνική Αστυνομία, το ΕΚΑΒ, τον Αλυτάρχη του Αγώνα κ. Σαλπαδήμο στους εθελοντές, τους γονείς συνοδούς και στους προπονητές Ευσταθίου Κων/νο και Γιώτα Μαργαρίτη.

Τέλος θερμές ευχαριστίες στους χορηγούς του ομίλου μας για τη στήριξη τους!!!