Λεοντάρι – ΑΕ Μουζακίου Αργιθέας 1-1 για την 4η αγωνιστική

Ισοπαλία απέσπασε η ΑΕ Μουζακίου Αργιθέας στο Λεοντάρι από την τοπική ομάδα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος για την Α’ κατηγορία της ΕΠΣΚ.

Η ομάδα του Μουζακίου, παρά την καλή της απόδοση για άλλη μία φορά, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 13′, όταν η μπάλλα χτύπησε στο χέρι του Γκινή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι με το οποίο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν.

Στο 20′ ο Μαυρομμάτης με σουτ είχε πολύ καλή ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά δεν τα κατάφερε, το έκανε όμως ο Κανιούρας στο 23′ λεπτό μετά από πάσα ασίστ του Μαυρομμάτη.

Το δεύτερο ημίχρονο εξελίχτηκε μέτριο, με τον αγώνα να παίζεται κυρίως στο κέντρο, χωρίς πολλές φάσεις μπροστά στα τέρματα. Το 1-1 παρέμεινε ως το τέλος του αγώνα με το αποτέλεσμα να κρίνεται δίκαιο για τις δύο ομάδες.