ΑΕ Μουζακίου Κ16: Eυρεία…νίκη 1-6

Ευρεία νίκη σημείωσαν οι νεαροί της ΑΕ Μουζακίου Κ 16 απέναντι στην αρκετά καλή ομάδα της Αναγέννησης Καρδίτσας το Σάββατο 9/3/2019 και ώρα 11.00 στο γήπεδο του Σταυρού.

Ο εξ’ αναβολής αγώνας διεξήχθη στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής της ΕΠΣ Καρδίτσας.

Το 0-1 για την ΑΕ Μ γράφτηκε στο 7΄λεπτό από τον Μανίκα Κων/νο και ο ίδιος παίχτης συνέχισε στο 15′ κάνοντας το 0-2.

Το σκορ μείωσε η Αναγέννηση στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου στέλνοντας τις ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 1-2.

Στην επανάληψη τώρα ο Καραφέρης Κων/νος εκμεταλλευόμενος μια φάση αναμπουμπούλας της Αναγέννησης έκλεψε την μπάλα μέσα από τα πόδια των παιχτών της και σημείωσε το 1-3. Οι καλοί συνδυασμοί των νεαρών της ΑΕ Μ και οι γρήγορες πάσες έδωσαν την ευκαιρία στον Χρήστο γκέκα να σκοράρει δυο ακόμα φορές  χαρίζοντας το τέταρτο και πέμπτο γκολ στους κιτρινόμαυρους.

Τη χαριστική βολή γιά την Αναγέννηση έδωσε ο Θωμάς Αργύρης εκτελώντας ένα  ΑΡΙΣΤΟΤΕΧΝΙΚΟ αριστερό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή βομβαρδίζοντας το Γ της εστίας της, ένα άπιαστο σουτ, το high light του αγώνα που σφράγισε τη νίκη για τους νεαρούς της ΑΕ Μουζακίου.