Γ.Σ. Μουζακίου & Περιχώρων “Γ. Πασιαλής” – ΑΣΚ Κ21 68-61 (video)

Τα βήματά της βρίσκει η ομάδα του Μουζακίου που για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στην έδρα της, στο κλειστό γυμναστήριο Μουζακίου, μένει αήττητη.

Πολύ καλό παιχνίδι από το Γ.Σ. Μουζακίου που επέβαλε το ρυθμό του σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και με την πολύ καλή άμυνά του, για ακόμη μία φορά, οδήγησε το παιχνίδι εκεί που ήθελε. Πολύ καλή και η εμφάνιση του ΑΣΚ Κ21 που έμεινε κοντά στο σκορ και το πάλεψε μέχρι το τέλος.

Με λάθη και από τις δύο πλευρές που υποχρεώθηκαν οι παίχτες από τις καλές άμυνες, ξεκίνησε το παιχνίδι που είχε χαμηλό σκορ (8-8) μέχρι το 7′ (α’ δεκάλεπτο: 13-13). Το ίδιο σκηνικό και στη β’ περίοδο, με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και να κυριαρχούν στα αμυντικά ριμπάουντ. Οι παίχτες του ΑΣΚ Κ21 προσπάθησαν να μείνουν κοντά στο σκορ για να κλείσει το ημίχρονο με την ομάδα του Μουζακίου να προηγείται με 4 πόντους (30-26).

Αντίγραφο του πρώτου ημιχρόνου ήταν και το δεύτερο. Οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, οι άμυνες πολύ καλές και το παιχνίδι έδειχνε ντέρμπι, με τους γηπεδούχους να κρατούν το ρυθμό και να προηγούνται σε όλη τη διάρκεια του αγώνα φτάνοντας στην νίκη και το τελικό 68 – 61.

Γ.Σ. ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ: (ΝΑΟΥΜ) Τζιωρτζιώτης 16 (4τρ.), Κωτσός 1, Πλακιάς, Νάσιος 9, Στρακάτσαλος 23, Καλλιώρας 17, Μπαλατσούκας, Πεσλής 2, Ζουμπουρλής, Πλιάκος, Κωνσταντάκος

Τα δεκάλεπτα: 13-13, 17-13, 13-12, 25-23