Τσίγκας Μουζάκι Καρδίτσας

Συνεχίζει αήττητος ο Γ.Σ. Γόμφοι (φωτο-video)

Συνεχίζει αήττητος την κούρσα για την άνοδο ο Γ.Σ. Γόμφοι μετά και την πέμπτη συνεχόμενη νίκη επί της Πράσινης Γωνιάς σήμερα το μεσημέρι στο Κλειστό Γυμναστήριο Μουζακίου.

Η ομάδα της Πράσινης Γωνιάς δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ξέφρενο ρυθμό των γηπεδούχων που προηγήθηκαν στο 1ο δεκάλεπτο με 21-11. Το ίδιο καταιγιστική ήταν και στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα των Γόμφων αφού ξεκίνησαν δυνατά και ολοκλήρωσαν το ημίχρονο με σκορ 42-17 και τη διαφορά να φτάνει τους 25 πόντους. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο, οι γηπεδούχοι έτρεξαν, σκόραραν χωρίς καμιά αντίσταση από τους φιλοξενούμενους. Αποτέλεσμα 3ου δεκαλέπτου 23-8 (65-25). Στο 4ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατέβασαν ταχύτητα και οι προπονητές Ποντίκας και Μπράμης είχαν την άνεση να δοκιμάσουν νέα σχήματα αφού χρησιμοποιήθηκαν όλοι οι παίκτες της ομάδας. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 82-47 με την ομάδα των Γόμφων να κάνει το 5 στα 5 και να παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, κάνοντας ακόμη ένα βήμα για την άνοδο.

Τα δεκάλεπτα: 21-11, 21-6, 23-8, 17-22

Γ.Σ. ΓΟΜΦΟΙ:
Κουβέλας Χ. 4, Τσιγαρίδας Β., Μπράμης 11 (3), Τσιάκας, Νάκας 2, Ψύρρας 12, Βασιλείου 2, Οικονόμου 12, Μαγκούτης Κ. 6, Κουβέλας Β. 8 (2), Τσίγκας 25

ΠΡΑΣΙΝΗ ΓΩΝΙΑ:
Πεσλής, Μπλατζώνης 2, Φέφης 2, Κούτελος 2, Βρετηνάρης 2, Καρδούτσος 5 (1), Τσάτσος 24, Τσιμογιάννης 4, Ντάφος 6

Στα άλλα ματς είχαμε: ΑΣ. Φαρσάλων- Αγ. Νέστορας 80-47, Φίλιππος- Θεσσαλικός 56-65